בנימין ושרה נתניהו
בנימין ושרה נתניהו צילום: אסתי דזיובוב/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ושני ילדיהם יאיר ואבנר יטוסו לוושינגטון במטוס נפרד מהמשלחת הישראלית שתגיע בשבוע הבא לבית הלבן כדי לחתום על ההסכם ההיסטורי עם איחוד האמירויות.

בחדשות 13 נחשף כי בני הזוג נתניהו חוששים להידבק בקורונה ולכן לא ימריאו עם כל הפמלייה והסגל הדיפלומטי לטקס חתימת ההסכם.

דוברת ראש הממשלה שיר כהן מסרה כי "מפאת החשש שראש הממשלה ידבק בקורונה בטיסה בה יהיו למעלה מ-70 איש, הנחו הגורמים המקצועיים שרה"מ יטוס לארה"ב במטוס נפרד שמדינת ישראל נוהגת להשתמש בו מעת לעת".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) תומך בדרישת ראש הממשלה להמריא במטוס פרטי ומזכיר: ''נתניהו טס בשירות המדינה ולשמור עליו בריא כראש ממשלה זה אינטרס שלנו. הוא לא טס בנסיעה פרטית. הוא טס בשבילנו. כן, בשבילנו. בשביל מדינת ישראל.

''בריאותו לא יותר חשובה משל אחרים באופן אישי, כאדם פרטי, אבל כראש ממשלה היא יותר חשובה בשל הצורך לשמור עליו שלא יחלה ויוכל להמשיך לתפקד ולנהל את ענייני המדינה. זה אינטרס שלנו, לא שלו. חלאס כבר עם צרות העין הזו", הוסיף ח"כ סמוטריץ'.

טקס החתימה על הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות ייערך ביום שלישי הקרוב, ה-15 בספטמבר, והמשלחת הישראלית תמריא לוושינגטון במטוס אל על.

בראש המשלחות לטקס יעמדו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ האמירתי עבדאללה בן זייד, אחיו של יורש העצר מוחמד בן זייד.

"אני גאה לצאת בשבוע הבא לוושינגטון, בהזמנת הנשיא טראמפ, ולהשתתף בטקס ההיסטורי בבית הלבן לכינון הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות", אמר נתניהו.

לפני כשבוע יצאה משלחת ישראלית רשמית בראשותו של ראש המל"ל מאיר בן שבת יחד עם משלחת אמריקנית בראשותו של יועץ הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר, לביקור רשמי באיחוד האמירויות, וזאת במטרה לקדם את ההסכמים בין המדינות.

נתניהו אמר אז בהצהרה מיוחדת: "לפני כמה ימים קיימתי שיחה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש האמירויות הנסיך בן זיאד, והיום חזינו בטיסה ההיסטורית לאבו דאבי".

"ביקשתי מהמשלחת לעבוד מהר כדי לחתום על הסכם שלום רשמי בקרוב בוושינגטון. המשלחת כרגע דנה בפתיחת קווי תעופה ישירים, פתיחת נציגויות, שיתוף פעולה מול הקורונה ועוד", הוסיף נתניהו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו