הקרב של עופר שלח: אני הפוליטיקאי הפופולרי ביותר במרכז-שמאל

ח"כ שלח מתייצב ראש בראש מול יאיר לפיד, "יש עתיד בראשותו, כמו שהיא, לא יכולה להיות אלטרנטיבה לנתניהו".

ערוץ 7 , כ"ב באלול תש"פ

עפר שלח
עפר שלח
Photo by Oren Ben Hakoon/POOL

חבר הכנסת עפר שלח שקורא תיגר על מנהיגותו של יאיר לפיד, סיפר לעיתון ''ידיעות אחרונות'' מדוע החליט לדרוש פריימריז במפלגה.

שלח נשאל ממה הוא לא מרוצה ב''יש עתיד'' כפי שהיא מתנהלת היום, והשיב: "בראש ובראשונה לא מאיך שזה מתנהל, אלא לאן שזה מוביל. אתם יודעים מה? אם כל זה היה מוביל למועמדות שתופסת, שיש לה משמעות, שיש לה סיכוי של יאיר לפיד מול בנימין נתניהו ולזה שיש עתיד תהיה מפלגת השלטון, אז הייתי מדבר אחרת.

''אבל אני יודע שני דברים. הראשון והחשוב זה שיש עתיד בראשות יאיר לפיד כמו שהיא לא יכולה להיות אלטרנטיבה לביבי נתניהו. ושאני הפוליטיקאי הפופולרי ביותר במרכז-שמאל. זה שני הדברים שאני יודע. זה מה שהביא אותי להחלטה".

אם לא יצליח להביא פריימריז, שלח מתכוון להילחם: "אני אמשיך במאבק עד שיהיו פריימריז. מאבק ציבורי ולא פוליטי. אין שום כוונה ליאיר לפיד להקים מוסד שיאפשר מהלכים דמוקרטיים בתוך המפלגה".

"כל ח"כ ביש עתיד צריך להסתכל על עצמו ולא עליי. לי יש מספיק פופולריות בציבור להסתדר בכל מקום. יאיר לפיד הוא יו"ר המפלגה לכל שארית חייו, או לכל הזמן שיתחשק לו. יש ביש עתיד קבוצה מעולה של אנשים והם צריכים לשאול את עצמם אם אחרי שמונה שנים לא הגיע הזמן לפתוח את ראשות המפלגה להתמודדות. גורלו של כל ח"כ ברשימה תלוי באדם אחד שבחר את עצמו יחד עם ארבעה אנשים לכל שארית חייו".