האקרים יתערבו בבחירות בארה"ב?

חברת מיקרוסופט הודיעה כי האקרים מאיראן, סין ורוסיה מנסים להתערב בבחירות בארה"ב. על הכוונת: מסע הבחירות של שני המועמדים.

ניסן צור , כ"ב באלול תש"פ

האקר
האקר
צילום: ISTOCK

לטענת ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט, האקרים זרים מנסים להתערב במסע הבחירות של שני המועמדים לנשיאות בארה"ב, הנשיא טראמפ וג'ו ביידן, וימשיכו ככל הנראה בניסיונות המכוונים להתערב בבחירות עד יום הבחירות עצמו ב-3 בנובמבר.

על פי ההודעה, ההאקרים קשורים למדינות שונות ובהן איראן, רוסיה וסין.

בהצהרת מיקרוסופט נאמר: "קבוצות פעילות זרות הגבירו את מאמציהן להתערב בבחירות. מסעות הפרסום של הנשיא דונלד טראמפ וגם של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן נמצאים על הכוונת של פושעי הסייבר. האקרים רוסים מקבוצת "סטרונציום" ניסו לפרוץ למעל 200 ארגונים, שרבים מהם קשורים למפלגות פוליטיות בארה"ב, הן אצל רפובליקנים והן דמוקרטים".

ענקית הטכנולוגיה גם הוסיפה כי "אותם פושעי סייבר תקפו גם מפלגות פוליטיות בריטיות", מבלי לציין אילו מפלגות הותקפו בממלכה. על פי הודעת מיקרוספוט, ההאקרים שייכים לקבוצת "סטרונציום", יחידת התקפות סייבר המזוהה לכאורה עם המודיעין הצבאי הרוסי, GRU.

טום ברט, סגן נשיא מיקרוסופט האחראי על אבטחת לקוחות, אמר כי "בדומה למה שראינו בשנת 2016, סטרונציום יוצאת בקמפיינים לגניבת אישורי הכניסה של האנשים או לפגיעה בחשבונות שלהם, ככל הנראה כדי לסייע בפעולות של איסוף מודיען או הפרעה בפעילות".

הוא סיפר כי מרבית הפעולות של ההאקרים האיראנים נעדו לחבל בקמפיין טראמפ, בעוד האקרים סינים תקפו בעיקר את אנשי הקמפיין של ביידן, וכי מרבית הפעולות של ההאקרים נכשלו.

החשש הגדול הוא כי ההאקרים הקשורים למדינות זרות ינסו לשב את יום הבחירות עצמו, ובארה"ב נערכים להגנה על תשתיות המחשבים ביום הבחירות.