התשובות של ביידן נכתבות מראש? צפו בתיעוד שמביך את המועמד הדמוקרטי

ביידן ביקש מעוזריו "לכוון את זה" במהלך תוכנית בה ענה לשאלות אמריקאים, והצית גל השערות כי הוא משתמש בטלפרומפטר עם תשובות מוכנות.

ניסן צור , כ"ב באלול תש"פ

האם המועמד הדמוקרטי לנשיאות, ג'ו ביידן, משתמש בטלפרומפטר על מנת לקרוא תשובות מוכנות לשאלות?

ביום חמישי התארח ביידן באירוע מקוון בו ענה על שאלות של אזרחים אמריקאים. במהלך התוכנית, מיד לאחר אחת השאלות של תושבת ארה"ב, נשמע ביידן מבקש מצוות עוזריו "כוונו את זה כאן למעלה", ורק לאחר הפסקה קצרה החל לענות את התשובה לשאלה, כאשר היה נראה כי הוא קורא מן הכתוב בטלפרומפטר.

האירוע הצית שוב גל שמועות וביקורות כי המועמד לנשיאות משתמש בטלפרומפטר על מנת לקרוא תשובות מוכנות מראש, לאחר שבשנים האחרונות אירעו מספר מקרים דומים בהם היה נראה כי הוא קורא תשובות מוכנות על גבי מסך ולא מוצא תשובות מיידיות לשאלות.

דוברו של ביידן, טי ג'יי דוקלו, התארח מאוחר יותר בתוכנית "Special Report" ברשת "פוקס ניוז" וסירב להתייחס לשאלה האם המועמד לנשיאות אינו יכול לענות לשאלות בשידור חי, ולכן נאלץ להכין תשובות מראש על גבי מסך הטלפרומפטר.

"אנו לא מתכוונים להתייחס לכך. זה מגיע ישירות מקמפיין הבחירות של הנשיא טראמפ", אמר דוברו של ביידן. לאחר מכן הוא הוסיף כי "מה שזה עושה הוא להסית את תשומת הלב של הציבור האמריקאי" אלא שאז הוא נקטע על ידי מנחה התוכנית, ברט באייר, שביקש ממנו תשובה חד משמעית "כן או לא – האם ג'ו ביידן משתמש בטלפרומפטר על מנת לענות על שאלות?".

דוברו של ביידן המשיך להתחמק ממענה לשאלה, והסתפק באמירה כי "הם מדברים על זה כל יום, ברט, כי אין להם אסטרטגיה קוהרנטית. הם מדברים על זה כל יום כי אין להם טיעון קוהרנטי למה דונלד טראמפ ראוי לבחירה מחודשת ומדוע מגיעות לו ארבע שנים נוספות. אנו יודעים שהוא שיקר לעם האמריקני. אנו יודעים שהוא לא הראה מנהיגות במהלך המשבר הזה והם נואשים לזרוק כל דבר שהם יכולים על הקיר כדי לנסות להסיח את הדעת מעובדה זו".

כזכור, הנשיא טראמפ נוהג לכנות את יריבו הדמוקרטי "ג'ו הישנוני" והעובדה כי המועמד הדמוקרטי נראה כמי שמעדיף לקרוא תשובות מוכנות מראש על גבי מסך מאשר למצוא תשובות מיידיות, עשויה לסייע לנשיא טראמפ בטענותיו כלפי ביידן.