הסמינר השנתי של אם תרצו: "נותנים כתף למי שנפגע בטרור החקלאי"

עשרות פעילים השתתפו בסמינר שמכין אותם לקראת השנה החדשה ומחדד את זהותם האידיאולוגית. ''לחזק את הרוח הציונית איש איש במקומו".

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ב באלול תש"פ

פעילי אם תרצו בסמינר
פעילי אם תרצו בסמינר
צילום: אם תרצו

תנועת "אם תרצו" החלה אתמול (חמישי) את סמינר ההכנה שלה לקראת פתיחת השנה האקדמאית במוסדות הלימוד השונים.

בשנה שעברה נערך הסמינר בירושלים וכעת עלה צפונה אל הגליל המערבי. בסמינר משתתפים עשרות פעילי התנועה ובראשם ראשי הסניפים באוניברסיטאות ובמכללות מכל הארץ אשר נערכים לקראת השנה החדשה ומחדדים את זהותם האידיאולוגית דרך הרצאות שונות.

סמינר "אם תרצו" מהווה חוד החנית בפעילות התנועה לקראת השנה החדשה ונותן דגש על פעילויות ציוניות שונות, עבודה מול גורמי חוץ, תקשורת ניו מדיה.

פעילי "אם תרצו" שמעו הרצאות מפיהם של יוסף חדאד יו"ר תנועת 'כל ישראל ערבים זה לזה', וג'ונתן אלחורי, בן למשפחת קציני צד"ל וכיום פעיל למען ישראל בעולם.

בנוסף שמעו הפעילים הרצאות מפי עמיחי שיקלי ראש מכינת תבור ומתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו".
גולת הכותרת של הסמינר הייתה בביקור במוזאון אסירי המחתרות בעכו ובהתנדבות פעילי "אם תרצו" בשדותיו של החקלאי רובי מיכאלי במושב ציפורי שסבל לאחרונה מטרור חקלאי. פעילי "אם תרצו" באו לתת כתף ועזרו לרובי בפרויקט להצלת שדותיו.

תום ניסני, רכז הפעילים הארצי של "אם תרצו", סיפר כי "מטרתו של הסמינר היא לתת גב ערכי לפעילות התנועה שיאפשר למובילי "אם תרצו" לייצר מארג חברתי בו כלל הפעילים פועלים יחד כדי לחזק את הרוח הציונית איש איש במקומו הוא. אנו נמצאים לפני שנת פעילות חדשה והסמינר מהווה אבן דרך משמעותית שתוביל לשנת פעילות אינטנסיבית במהלך השנה. באנו לתת כתף למי שנפגע בטרור החקלאי ולהגיד לו- עם ישראל איתך".

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו", אמר כי "עם ישראל נכנס לשנת תשפ"א כשהוא נמצא תחת ארבעה משברים משמעותיים. משבר פוליטי, משבר מגפתי, משבר כלכלי ומשבר של תסכול חברתי. יש מי שמבקש לנצל את האתגרים הללו כדי להחליש את המדינה ולפגוע בה ומול הדבר הזה חייבת אם תרצו להציב מענה של אמונה עמוקה בצדקת הדרך. ברחוב, בשטחים הפתוחים ובמרכזי עיצוב התודעה.
הסמינר האדיאולוגי הוא הזדמנות גדולה מבחינתנו, מובילי התנועה, להתחדד ולהתחזק ערכית ואמונית לקראת העתיד".

צילום: אם תרצו