בג"ץ מצפה כרמים:
הממשלה ביקשה דיון נוסף

הממשלה ביקשה מבית המשפט דיון נוסף בהחלטה להרוס את מצפה כרמים. בני גנץ: התושבים הועברו למצפה כרמים במעורבות מלאה של גורמי המדינה

ערוץ 7 , כ"ב באלול תש"פ

תושבי מצפה כרמים בפגישה עם איילת שקד ומועצת יש"ע
תושבי מצפה כרמים בפגישה עם איילת שקד ומועצת יש"ע
צילום: דוברות

לבקשת המדינה מבג''ץ לחצו כאן

הממשלה הגישה היום (שישי) לבית המשפט העליון בקשה לקיים דיון נוסף בהחלטה לפנות את היישוב מצפה כרמים שבבנימין בתוך שלוש שנים.

בימים האחרונים ביקש שר הביטחון בני גנץ מהיועמ"ש אביחי מנדלבליט לפעול על מנת לקיים דיון נוסף בבג"ץ בהרכב מורחב על עתידו של מצפה כרמים.

"יש מקום לפנות לבית המשפט בבקשה לקיים דיון נוסף", כתב גנץ למנדלבליט על פי הדיווח בידיעות אחרונות, "פסק הדין מוביל לתוצאה קשה של פינוי יישובים שהועברו למצפה כרמים במעורבות מלאה של גורמי המדינה. ראוי לבקש מבית המשפט לשקול שנית את החלטתו". גם שר המשפטים אבי ניסנקורן מבקש לקיים דיון מורחב. היועמ"ש, ככל הידוע, מתכוון להגיש את הבקשה.

מאז פרסום פסק הדין המורה על פינוי היישוב באזור בנימין, נפגשו תושבי המקום עם שרים וחברי כנסת, בהם השר מיכאל ביטון, שמנסה להוביל מהלך מקביל להכשרת כאלפיים יחידות דיור בהתיישבות באמצעות שימוש בכלים משפטיים.

גורמים בהתיישבות פנו כמה פעמים לאנשי נתניהו וביקשו להיפגש עימו - ללא הצלחה. באותן שיחות הובהר להם כי ראש הממשלה לא יתמוך בפתרון של דיון חוזר בבג"ץ, אך גנץ כאמור כבר החל לפעול בנושא.