ג'ודי ניר מוזס שלום
ג'ודי ניר מוזס שלוםצילום: הדס פרוש, פלאש 90

לאורך ימים בחרה ג'ודי שלום ניר מוזס שלא להגיב לפרסומים על אודותיה והקשר שהיא מנהלת עם החוקר אבי רוטנברג.

גם כשהנושא הגיע לראש מהדורות החדשות, ולנאומיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שקשר את מערכת היחסים הזו להטיית החקירות לכאורה בעניינו.

הבוקר (ו'), כאשר הגיעה להגיש את תוכניתה ב־103fm, אמרה בקול רועד את כל מה שעל ליבה. "היה שבוע לא קל", פתחה ג'ודי את דבריה. היא החמיאה לעמית סגל על חשיפתו וציינה כי היא עצמה הייתה נוהגת כפי שנהג - אף צחקה: "פאקינג ראש הממשלה מדבר עלי! לא סתם אחד".

ג'ודי התייחסה לפרשה בשיחה עם ניסים משעל ובפתח תוכניתה. לדבריה, בעוד היא עצמה קיבלה את האירוע בצורה מעט קלה יותר, היה זה בן זוגה שנרתע מאור הזרקורים שנכפה עליו. "אבי לא רגיל להיות בכותרות", ציינה, "וכשהתחלנו לצאת אמרתי לו שהוא יהיה פחות אנונימי ממה שהוא רגיל".

שלום ניר מוזס כינתה את בן זוגה "חננה" וציינה כי הוא "ישר כמו פלס". לדבריה, אבי הוא "בלי אג'נדות בכלל, אדם שהעבודה הייתה כל חייו, עבד לפעמים 24 שעות". לכן, כאבה את כאבו על הפרסום. "זה כל כך מקומם, כל כך לא פייר. בחיים הוא לא התערב בדבר שמייחסים לו. כשהבוס שלו שאל אותו אם יש לו קשר איתי, הוא ישר אמר 'כן - אבל מה זה שייך?'. המשפט של הבוס שלו היה ש'יש דברים בקנה שאתה לא יודע עליהם עדיין', ובכך התכוון לחקירת אחי האהוב, שבאמת נסגרה בחוסר אשמה".

ג'ודי הדגישה כי "אבי לא היה מעורב בחקירות ביבי. הוא הועבר ליאחב"ל להיות ראש צוות הלבנת הון. זאת האמת היחידה".

עם זאת, לג'ודי לא הייתה ביקורת על עצם הפרסומים, שאותם חשף כתב 'חדשות 12', עמית סגל. ההיפך הוא הנכון. "רציתי להגיד שאפו לעמית", אמרה, "כמה ששנאתי את מה שהוא אמר, ובאופן מוחלט חלק מהדברים הוצאו מהקשרם והובנו לא נכון, שאפו על החשיפה. אין ספק שהוא שיחק אותה". לניסים משעל אף אמרה כי "גם אני, כעיתונאית, הייתי עושה את מה שהוא עשה. אני לא צינית. אני חושבת שהוא עשה את עבודתו. הציניות הייתה באיך שהגישו את זה ואיך ששייכו את זה לחקירות ביבי".

"ברור שהפרסומים באו בהפתעה", הודתה ג'ודי, "נקלענו למריבה שאנחנו בכלל לא צד בה. הגישה שלי הייתה 'שיקפצו לי, באמת לא מזיז לי'. הרי לא אבי ולא אני לא עשינו דבר שהוא לא בסדר. מי שרוצה לפרשן פירושים שיפרש כיד הדמיון".

לדבריה, נשאלה שאלות מקוממות, דוגמת האם אמרה לרוטנברג בפגיתם הראשונה כי 'הוא חתיך'. "מה זה פאקינג קשור לעניין? זה הסגנון שלי. ככה אני מדברת ואני אומרת מה שבא לי", טענה, ושיתפה: "הבוקר נתתי למנקה הרחוב הרוסי שלי אספרסו ואמרתי לו שיש לו עיניים יפות. אסור לי להגיד את זה? אסור לי להחמיא?"

בתוך ההמולה הזו, הפכה שלום ניר מוזס למושא ביקורת גם בפי ראש הממשלה, בנימין נתניהו. ג'ודי ראתה בכך את חצי הכוס המלאה: "זה נחמד שראש הממשלה מדבר עליך", הפתיעה, "כשאתה מגיע לזה שראש הממשלה נכנס בך ומייחס לך דברים גם אם מדובר בהמצאות. זה כיף, פאקינג ראש הממשלה! לא סתם אחד".

לכן, על פי ג'ודי, "למרות שאלה שקרים ופייק ניוז, זה היה מאוד מחמיא". היא פנתה למשעל: "ניסים, עליך ראש הממשלה דיבר בכל כך הרבה מסיבות עיתונאים?"

ניסים: "הוא לא אוהב אותך, לשון המעטה".

ג'ודי: "אני בכלל לא בטוחה בזה. אני והוא היינו ביחסים מאוד טובים ותמיד הוא היה נחמד ואדיב כשנפגשנו בארבע עיניים".

ויש עוד חצי כוס מלאה: "אבי ואני הורדנו במשקל קצת", אמרה ג'ודי, וניסים השיב: "אני מעריך את הכנות".