הג'יהאד האסלאמי: המאבק הוא אנטיביוטיקה עבור העמים

הארגונים הפלסטיניים נערכים לשדרג את "המאבק העממי" נגד ישראל כדי לבלום את ההתנחלויות והריבונות.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ב באלול תש"פ

הג'יהאד האסלאמי: המאבק הוא אנטיביוטיקה עבור העמים-ערוץ 7
כוחות צה''ל בתרגיל השבוע באיו"ש
צילום: דובר צה"ל

ח'אלד אל-בטש, חבר הלשכה המדינית של ארגון הג'יהאד האסלאמי, אומר כי התגובה להחלטת הליגה הערבית שלא גינתה את הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות צריכה להיות מהלך מיידי בשטח בכל צורות המאבק.

בראיון לערוץ אל-מיאדין שפורסם ב"פלסטין אל-יום" אמר בטש, כי הפעילות בשטח, הנעת ההמון, אינתיפאדה עממית ותגובה של ארגוני המאבק יובילו ל"פעילות מסוג אחר".

לדבריו, פעילות עממית רחבת היקף בגדה המערבית תוכל להביא לבלימת ההתנחלות, לביטול תוכנית הסיפוח ולהציב את ישראל בכיסא הנאשמים.

בטש ציין, כי הפלסטינים מתעתדים ליצור דפוסי פעולה חדשים במאבק העממי נגד ישראל. "ההתנגדות/ המאבק היא זו שמחזירה את זכות העם (הפלסטיני), והיא האנטיביוטיקה עבור העמים, וקיום הכיבוש, הטרור וההתיישבות הן (סיבות) מספיקות לקיומה ולעימות עם הפרויקט הציוני והאמריקאי", אמר בטש.

בישיבת המזכיר הכלליים של הארגונים הפלסטיניים שנערכה ב-3 בספטמבר בביירות בראשות (באמצעות וידאו) יו"ר הרש"פ אבו מאזן, הוחלט על "מאבק עממי" נגד בישראל. בהחלטות הישיבה נכתב: "אנו כפלסטינים סבורים, כי זכותנו להשתמש בכל דפוסי המאבק הלגיטימיים, ובשלב הזה אנו מסכימים על פיתוח והפעלת המאבק העממי כאופציה המתאימה ביותר לשלב הנוכחי מתוך הגנה על זכויותינו הלגיטימיות למאבק בכיבוש".