הכל בראש, חברים

שנה חדשה בפתח ונדמה שבשלה השעה לעשות פוס, להפעיל את הקופסה האנושית ולחשוב. הקורונה עדיין כאן. הגיע הזמן לחיות לצידה. כן, לחיות

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט באלול תש"פ

הכל בראש, חברים-ערוץ 7
תל אביב
צילום: איסטוק

חצי שנה חלפה מאז מגיפת הקורונה פרצה לחיינו והפכה לחלק משגרת יומנו. היכן שלא נלך ניתקל בה.

ביציאה מהבית עם המסכה, ברחוב עם ההרחקה, בעבודה עם המחיצה השקופה. המרחב הציבורי מדולל, לעיתים מסוגר. פתאום מזדחלת לה תחושה של בדידות כפויה. מצב הרוח הלאומי השפוף עובר מידי בוקר סנכרון אוטומטי עם נתוני התחלואה הגבוהים והסוף הטוב אינו נראה לעין.

איזה דיכאון המצב הזה, מפטירים בימים אלה יותר ויותר אנשים שמרגישים שהחיים שלהם נעצרו. איזה באסה, הפכה פתאום למטבע לשון בקרב אנשים שנחשבו בעיניי לאופטימיים.

אז חברים. די, מספיק. כן, נכון ששעות לפני כניסת החג החל הסגר השני אבל שנה חדשה בפתח, הגיע הזמן לעשות לרגע פוס ולהפעיל את הקופסה האנושית שלנו. הגיע הזמן לעצור לשני רגעים ולחשוב האם הקורונה היא שצריכה לנהל אותנו או תפקידנו להתנהל לצידה. האם היא בשנה הבאה שוב תכתיב את מצב הרוח הלאומי או שאנחנו, כבני אנוש רציונאליים, נחזור לשלוט בה.

ויודעים מה? בואו נוציא מהלימון לימונדה. לתקופה המתוחה הזו יש גם צדדים יפים. פתאום אני קולט שבשביל לרכוש מכונת גילוח איכותית ובמחיר מעולה אני לא נדרש להמריא 12 שעות לאאוטלט במיאמי אלא יש לי אותה בתנאים דומים להפליא מתחת לבית בירושלים. פתאום אני מגלה שמעיל הגשם שאיתרתי באל אי שוכב לו אחר כבוד בממילא וכמה מפתיע באותו מחיר.

כך גם בענף התיירות. חברים, לא תאמינו אבל יש לנו ארץ נהדרת. עזבו את הטרקים במזרח, את מסעות הרוח בהודו, את היקום המקביל בניו יורק התוססת. בדיעבד, סגירת השמיים הכפויה העניקה לכולנו הצצה מפעימה ליופיה של ארץ ישראל שלנו.

גלו את מרבדי הצפון הירוק של ישראל. את העיר האדומה בדרום הרחוק. את ניחוחות הקדושה של בירתנו. קנחו קצת מהסגנון הבועט של תל אביב. פתאום אני מבין שכדי לאוורר ראש אני לא צריך לחצות דיוטי פרי אלא פשוט להיכנס לרכב ולהתניע. וזה גם הזמן לתת קרדיט ענק לאוכל הים-תיכוני המצויין שלנו. ענף הקולינריה הישראלי לא מקבל מספיק קרדיט כל השנה, זה הזמן שלנו לגלות אותו מחדש.

אירועים מצומצמים? חתונות משפחתיות? תחשבו על ההיבט החיובי שמתרכז קודם כל בכיס שלכם אבל גם בשמחה הפנימית שלכם.

בשביל לשמוח ולהיות מאושר עם משפחתך אינך נזקק למעגלים צפופים מיוזעים המורכבים ממכרים שגררת מכל רחבי הארץ ולמוסיקה רועשת. שמחה, אושר, אלו ערכים פנימיים שתלויים בך ורק בך. אלו כללי אצבע בסיסיים ששכחנו אותם ערב הקורונה.

לקראת ראש השנה אברך את גולשי ערוץ 7 בברכת שנה טובה. שנת בריאות ואור. שנת פריחה פנימית ואושר אמיתי. אברך אתכם שתהיו מי שאתם. אל תתנו לקורונה לנהל אתכם. הכל בראש חברים, הכל בראש.