ראש הממשלה ורעייתו. ארכיון
ראש הממשלה ורעייתו. ארכיון צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ויתרו על טיסתם במטוס פרטי לוושינגטון, ויטוסו עם יתר חברי המשלחת הישראלית לטקס החתימה על הסכם השלום עם איחוד האמירויות.

בד בבד הוחלט כי חברת אל על תטיס את הפמליה הישראלית לבית הלבן במקום ישראייר.

לשכת נתניהו מסרה: "כדי לא לאפשר לגורמים בתקשורת להסיט את תשומת לב הציבור מהסכם השלום ההיסטורי עם איחוד האמירויות וייתכן גם עם מדינות ערביות נוספות, ראש הממשלה יטוס עם המשלחת במטוס מרווח יותר, עם סידורי הפרדה מחמירים כדי לשמור על בריאותו".

נתניהו, רעייתו ושני בניו יאיר ואבנר ביקשו להמריא בנפרד במטוס פרטי מחשש להידבקות בקורונה. לאור הביקורת הקשה שנמתחה בשעות האחרונות החליטה המשפחה לוותר על המטוס הפרטי.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף מוקדם יותר הבוקר: ''מטוס פרטי?! עכשיו? מה פתאום מטוס פרטי?! לאנשים אין מה לאכול. אין גבול לניתוק ולאטימות של האיש הזה".

טקס החתימה על הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות ייערך ביום שלישי הקרוב, ה-15 בספטמבר, והמשלחת הישראלית תמריא לוושינגטון במטוס אל על.

בראש המשלחות לטקס יעמדו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ האמירתי עבדאללה בן זייד, אחיו של יורש העצר מוחמד בן זייד. "אני גאה לצאת בשבוע הבא לוושינגטון, בהזמנת הנשיא טראמפ, ולהשתתף בטקס ההיסטורי בבית הלבן לכינון הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות", אמר נתניהו.

אמש התייחס נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להסכם השלום בין ישראל ואיחוד האמירויות שצפוי להיחתם בשבוע הבא. "מדינות עומדות בתור להצטרף להסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות", הצהיר טראמפ.

לדבריו, "בקרוב תשמעו על מדינות נוספות שעתידות להצטרף למהלך הזה. שוחחתי עם מלך סעודיה והתחלנו דיאלוג רציני בנושא".

טראמפ התייחס גם לסירובם העיקש של הפלסטינים להצטרף ולבדוק את תוכנית המאה. "הפלסטינים יחזרו לעניינים בסוף, אתם תראו", אמר.