רגע לפני הסגר: עצרת "שמע ישראל" ברשת

שולי רנד, גיל ססובר, עמיר בניון, גיא זוארץ, יונתן רזאל ועוד מאות אלפי יהודים ישתתפו בטקס "שמע ישראל של המרפסות" בערב ראש השנה.

תגיות: ראש השנה
ערוץ 7 , כ"ב באלול תש"פ | עודכן: 13:50

רגע לפני הסגר: עצרת "שמע ישראל" ברשת-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בערב ראש השנה, רגע לפני הסגר, צפויים מאות אלפי יהודים מהעולם ומישראל להשתתף בטקס אמירת "שמע ישראל" אשר יועבר בשידור חי באינטרנט וברשתות החברתיות.

בטקס צפויים להשתתף אישי ציבור, רבנים ואמנים מכלל המגזרים בהם שולי רנד, גיל ססובר, עמיר בניון, גיא זוארץ, יונתן רזאל ונוספים. בטקס יטלו חלק קהילות יהודיות רבות מרחבי העולם.

בשיא האירוע צפויים ההמונים - דתיים, חילונים וחרדים לקרוא יחד בתפילה ובזעקה לשנה חדש ומתוקה את הפסוק הנצחי שאיחד והחזיק את עם ישראל לאורך כל הדורות: "שמע ישראל השם אלוקינו השם אחד".

האירוע נולד מאיחוד של שתי יוזמות - האחת "הפגנת אחדות ואהבת ישראל" אותה קידם האומן גיל ססובר במטרה לקדם אירוע ענק בפארק הירקון, אך לאור מגבלות הקורונה נדחה בשלב זה. האירוע תוכנן להיות אירוע של איחוד ואהבת חינם בהשתתפות אמנים ומשפיעים מכל המגזרים ולאחד את כלל הציבורים בישראל.

האירוע השני הוא יוזמתו של רוני ממן, שלאור המצב ולקראת השנה החדשה ביקש לאחד יהודים מכל העולם תחת הפסוק "שמע ישראל", מתוך תקווה לשנה חדשה ומתוקה ולחיזוק לקראת הימים הנוראיים.

גיל ססובר סיפר "כשהגיעה היוזמה של רוני, לאחדות ואהבת ישראל, היה טבעי שנאחד כוחות, כל יוזמה שמאחדת ומוסיפה אהבה בישראל, בימים אלה בפרט, היא מבורכת. אני שמח שרוני היקר ואני התחברנו ומזמין את כולם להצטרף לאירוע המרגש שבעזרת השם יהווה סנונית ראשונה לאירועים נוספים של חיבור ואחדות ישראל שבכוונתנו לקיים״.

יוזם המעמד רוני ממן הוסיף: "בעקבות מגפת הקורונה המתפשטת בתקופה זו בעולם, לצד אנטישמיות המתגברת, ראיתי לנכון לאחד את עם ישראל ולהביאו למרכז העניינים. הגמרא מספרת ששנים עשר אלף זוגות תלמידיו של רבי עקיבא נפטרו במגיפה. הגמרא מסבירה שהיא פרצה 'מפני שלא נהגו כבוד זה לזה'. אנחנו שומעים בימים אלו על ויכוחם בתוכנו, והדבר הכי נכון עכשיו הוא חיבור של העם היהודי מכל העולם".