הדברים הכי הזויים בדובאי

אריה מסתובב ברחוב וכספומט שמוציא זהב- הדברים הכי הזויים בדובאי

מתנאל ראט , כ"ב באלול תש"פ

הדברים הכי הזויים בדובאי-ערוץ 7
גם אופנה וגם ריצה
צילום: iStock

רגע לפני חתימת הסכם השלום ההיסטורי עם איחוד האמירויות, הגיע הזמן לבדוק לעומק את המקום הכי מעניין- דובאי. מלבד בנייני הענק והפאר בכל מקום, יש בדובאי גם דברים מוזרים שלא תראו בשום מקום אחר בעולם.

כספומט זהב

בדובאי אוהבים זהב, והרבה. בשוק הזהב ניתן למצוא עשרות חנויות שמוכרות כמעט כל תכשיט אפשרי מזהב. בין אם מדובר בשרשראות, טבעות או פשוט מטילי זהב, בשוק ניתן לקנות את כל סוגי הזהב במחיר מוזל וללא מיסים. ואם אתם מרגישים שלא קניתם מספיק זהב- יש אפילו כספומט זהב בו אפשר להכניס כמה שטרות ולקחת קוביית זהב לפי משקל.

תחרות ריצה לגמלים

אנחנו אולי רגילים לראות גמלים איטיים מובילים משאות, אבל מסתבר שהם גם יודעים לרוץ לא רע. בדובאי יש מסורת ארוכת שנים של מרוצי גמלים שמושכת בעלי גמלים מכל האזור לצפות במרוץ ואולי גם להמר.

מכוניות יוקרה נטושות

מדובר באחת התופעות הייחודיות והמוזרות באזור. לחלק גדול מתושבי דובאי יש מכונית יוקרה אחת לפחות, אבל לא לכולם יש את הכסף לשלם עליה. לפי חוקי השריעה החלים במדינה מי שלא מצליח לשלם את מיסיו נזרק לכלא. החוק גורם לאנשים רבים שכבר לא מסוגלים לשלם את החוב על הרכב היוקרתי- פשוט לנטוש אותו בשביל להימנע מישיבה בכלא. המשטרה מעריכה שכל שנה ננטשים קרוב ל3,000 מכוניות יוקרה בחניוני שדה התעופה המקומי.

משטרה עם סטייל

כשלכולם יש מכוניות מהירות על הכביש, המשטרה לא יכולה להישאר מאחור. למשטרת דובאי יש צי רכבים יוקרתי במיוחד שכולל מכוניות ספורט וייתכן שבקרוב גם רחפנים. עם רמת הפשיעה הנמוכה בדובאי, נראה שהמשטרה לא באמת צריכה כאלו רכבים, אבל זה מתאים עם האווירה הכללית בכביש.

אריה מסתובב ברחובות

כמו בכל מקום אחר בעולם, בדובאי אסור להחזיק אריה או נמר כחיית מחמד ביתית. אבל בניגוד למקומות אחרים, באיחוד האמירויות מותר לבית המלוכה להחזיק באיזה חיות מחמד שהם רוצים- והם מנצלים את האפשרות. הנסיך של דובאי לדוגמא, אוהב להעלות סרטונים רבים שלו לרשת משחק עם אריה המחמד שלו, שלמרבה המזל בינתיים עדיין לא תקף אותו.

לשחק טניס באוויר

בדובאי לא מסתפקים רק בבניינים הגבוהים ביותר בעולם, והם החליטו לבנות על גג אחד מהם מגרש טניס ענקי. מדובר במגרש הטניס הגבוה ביותר בעולם, שנותן לשחקנים להרגיש בעננים. לא ברור בדיוק מה קורה אם כדור הטניס נופל למטה לרחוב, אבל כנראה שלא מומלץ לעמוד מתחתיו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!