חיים ביבס
חיים ביבסצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, יו"ר מרכז המועצות האזוריות שי חג'ג', יו"ר הסתדרות העובדים החדשה, ארנון בר דוד וראשי ארגוני המגזר העסקי בראשות דובי אמיתי שלחו היום (שישי) מכתב דחוף לשרי הממשלה.

במכתב הם כותבים כי "העובדה שעל שולחנכם מונחת הצעה לסגור שוב את העסקים בישראל, הינה מנותקת לחלוטין מהבנת ההשפעות הכלכליות חסרות התקדים שיצר הסגר הראשון.

"נהיה שותפים מלאים להחלת מגבלות שייסעו להורדת התחלואה", כך הם כותבים, "אך תנו לנו לעבוד ואל תבלמו את היכולת להתאושש מהסגר הראשון- העסקים על סף תהום וללא רזרבות".

מסעדנים וחדרי כושר בארץ מאיימים היום שיפעלו בתקופת הסגר בניגוד להנחיות. פורום ענף הכושר מאיים הודיע "מאחר שלא נוכל לשרוד סגר נוסף ללא שיתוף פעולה מצד הממשלה לא נשבית שוב את פעילותנו ואנו נמשיך לפעול, בדומה לאחינו המסעדנים". עוד נכתב בהודעה כי "ענף הכושר חיוני לבריאות הציבור ואינו בגדר מותרות. עד היום גורמי הממשל לא מתייחסים לכך בכובד הראש הראוי, מה שבא לידי ביטוי גם בגיבוש מתווה מענקים שאינו מסייע לעסקים שלנו".

מוקדם יותר פנתה יו"ר ועד סוחרי שוק מחנה יהודה, טלי פרידמן, במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לאפשר לסוחרים לפעול גם אם יוטל סגר בחגי תשרי. "אין זה סוד שהסוחרים ספגו מכה אנושה בחודשים האחרונים. קהל היעד העיקרי שמילא את רחובות השוק – התיירים, נעלם בין לילה והותיר חלל עמוק", כתבה פרידמן.

"אני מזכירה את הבטחתך אלינו כלי לא תאפשר אפליה שכזאת במסחר בין השווקים הקמעונאים לרשתות המזון הפועלות באין מפריע וצומחות, בשעה שאני נלחמים על פת לחמנו".