ארה"ב: עשרות הרוגים בשריפות

25 בני אדם נהרגו ועוד עשרות נעדרים בגל שריפות ענק שפוקד את מערב ארה"ב: "מעולם לא ראינו דבר כזה".

תגיות: שריפה ארה"ב
ניסן צור , כ"ג באלול תש"פ

שריפה, אילוסטרציה
שריפה, אילוסטרציה
צילום: איסטוק

שריפות הענק במערב ארה"ב ממשיכות להשתולל כבר השבוע השלישי ברציפות וגובות מחיר יקר בחיי אדם.

לפחות 25 בני אדם כבר נספו ועשרות נעדרים בשריפות ענק שפוקדות את מדינת אורגון, בעיקר בעיר פורטלנד, ומאות כבאים מנסים בימים האחרונים להשתלט על האש.

מושל אורגון סיפר כי זיהום האוויר הקשה כתוצאה מהשריפות מקשה על עבודת הכבאים, וכי שתי שריפות ענק מאיימות על האזורים המאוכלסים ביותר באורגון. מנהל ניהול החירום במדינה, אנדרו פלפס, אמר כי רשויות החירום נערכות ל"אירוע הרוגים המוני" והוסיף כי אלפי מבנים כבר הושמדו באש.

מושלת אורגון, קייט בראון, אמרה כי למעלה מ-40,000 תושבי אורגון פונו מבתיהם וכחצי מיליון איש נמצאים תחת צו פינוי. במערב ארה"ב משתוללות שריפות בקנה מידה היסטורי, כאשר המדינות שנפגעו בצורה הקשה ביותר הן קליפורניה, אורגון ווושינגטון, שבהן נשרפו מיליוני דונמים.

תנאי חום יוצאי דופן ורוחות עזות הביאו להתפשטות מהירה של הלהבות. ראש עיריית פורטלנד, טד וילר, הכריז על מצב חירום עקב השריפה, מה שאיפשר לו להפעיל מרכזי פינוי, לספק הוראות מיוחדות לאוכלוסיית חסרי הבית בעיר ולסגור את הפארקים והיערות המפורסמים בעיר. פורטלנד נבחרה ביום שישי לעיר עם איכות האוויר הגרועה ביותר בעולם בעקבות זיהום האוויר מהשריפות.

מושל קליפורניה, גווין ניוסום, אמר כי השריפות הן גם תוצאה של משבר האקלים. "פשוט בואו לקליפורניה והתבוננו בזה במו עיניכם. הויכוח על שינויי האקלים הסתיים. זה מצב חירום בנושא האקלים", אמר ניוסום.

בסך הכל משתוללות כעת 28 שריפות ענק ברחבי מערב ארה"ב, כאשר 15 אלף כבאים מנסים להשתלט על הלהבות.