אורנה בנאי נגד נתניהו: גזענות, שקרים ונוכלות

מאות אנשי שמאל הפגינו הערב (מוצאי שבת) בכיכר הראלי בקיסריה. יו"ר התנועה לאיכות השלטון: נתניהו משתמש בדוקטרינת הכאוס.

חזקי ברוך , כ"ג באלול תש"פ

מאות אנשי שמאל הפגינו הערב (מוצאי שבת) בכיכר הראלי בקיסריה בהפגנת התנועה לאיכות השלטון. בסיום הנאומים חלקם החל לצעוד לעבר ביתו של ראש הממשלה נתניהו.

יו״ר התנועה אליעד שרגא אמר "הנאשם נתניהו משתמש בדוקטרינת הכאוס המושתתת על דוקטרינת ההלם. ככל שההלם יהיה גדול יותר, ככל שהבלגן יהיה גדול יותר, כך ניתן יהיה בחסות ענן עשן זה לבצע רפורמות גדולות יותר.

לצערי נתניהו מאמץ את דוקטרינת הכאוס, מפני שהוא הגיע למסקנה, כי ככל שהתוהו ובוהו יהיה גדול יותר, כך הסיכוי שהוא יוכל לנצל את הסיטואציה, לעשות שינויים חוקתיים, שיצילו אותו מאימת הדין גדול יותר".

שרגא הוסיף "במקום שיש הלם, והציבור נמצא בשעות משבר קשות, והוא לא מתפקד, אלה הם השעות לבצע מחטפים, אלה הם הרגעים להרוס את השיטה ואלו הרגעים שבהם בדרך כלל דמוקרטיות הופכות לדיקטטורות".

השחקנית אורנה בנאי שהפגינה גם היא הוסיפה "כיסא המלכות שנתניהו ריפד לעצמו במשך שנים בשנאה ובהסתה ובפילוג בין האזרחים במדינה, שכבות על שכבות של שיסוי מגזר במגזר וגזענות ושקרים ונוכלות, כל הדבר הזה שהוא עמל עליו במשך שנים מתחיל לרעוד לו מתחת לישבן השבע שלו.
״ואיך אני יודעת שרועד לך הכיסא ביבי? כי אתה לא מפסיק להתעסק במחאה שלנו!

"והאמת, אני יכולה להבין אותך, זה באמת קשה לראות שאחרי כל המאמצים הכבירים שלך להשניא ולהסית ולהרעיל, ישראל דווקא מתאחדת. ישראל צועקת לך: לך הביתה!

אנשים יוצאים להפגין נגד הכישלון שלו והוא מנסה לסגור אותם בבתים! כמה אתה ציני ביבי, אלוהים, כמה אין לך בושה. יש לי חדשות בשבילך ביבי: אין לך מנדט להטיל עלינו סגר. אין לך מנדט משום שאתה אשם בגל השני. אין לך מנדט משום שכל מה שמעניין אותך הוא ענייניך הפליליים וכל החלטה שלך חשודה. ביבי הוא דיקטטור בהתהוות ואנחנו בני ערובה".