הכדורגל האנגלי חזר - גם האלופה

בצל נגיף הקורונה והעליה בקצב התחלואה בישראל ובעולם כולו, חזרה ליגת העל האנגלית בכדורגל, הפריימיר-ליג יעם משחק הפכפך של האלופה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג באלול תש"פ

הכדורגל האנגלי חזר - גם האלופה-ערוץ 7
מוחמד סלאח. עשה היסטוריה
צילום: רויטרס

קורונה? כדורגל! פחות מחודשיים לאחר שהסתיימה, העונה החדשה בפרמיירליג, ליגת העל האנגלית בכדורגל, יצאה היום (מוצאי שבת) לדרך עם ארבעה משחקים במסגרת המחזור הראשון כאשר במוקד היה זה משחקה של האלופה ליברפול מול העולה החדשה לידס יונייטד, משחק שהוכתר כבר במחזור הראשון של העונה כמשחק הטוב ביותר שנראה בשנים האחרונות בליגת העל האנגלית וסיפק מספר שיאים היסטוריים.

לידס, שעלתה אל הליגה הבכירה לאחר 16 שנים, נכנסה לפיגור מוקדם כבר בדקה ה-3 כשמוחמד סלאח כבש בבעיטת עונשין מ-11 מטרים את שערו הראשון העונה, ושמר על הנתון המרשים כשהוא כובש זו שנה רביעית ברציפות במחזור הפתיחה.

לידס לא ויתרה ובדקה ה-11 השוותה את התוצאה לאחר מהלך יפה של הריסון. גם האלופה ליברפול לא אמרה את המילה האחרונה ובדקה ה-20 שוב עלתה ליתרון משער של הבלם ואן-דייק, שכבש גם הוא במחזור הפתיחה אשתקד.

נגמר? ממש לא. בדקה ה-30 השוותה שוב לידס את התוצאה, לאחר טעות של ואן-דייק בהגנת האלופה והמשחק הלך ונהיה מעניין מרגע לרגע. לא עברו 2 דקות וסלאח כבש את שערו השני הערב וה-75 שערים במדי ליברפול ועל הדרך קבע שיא היסטורי כאשר זו הפעם השניה ברציפות שבמחצית ראשונה במחזור פתיחת העונה בליגת העל האנגלית נכבשים חמישה שערים.

בדקה ה-66 שוב חזרה העולה החדשה למשחק, משער של קליך, אך המילה האחרונה בהחלט הייתה של סלאח וליברפול שכבש את שערו השלישי בבעיטת עונשין מוצלחת מ-11 מטרים. החלוץ המצרי הופל לשחקן ליברפול הראשון מאז 1988 שכובש שלושער במחזור הפתיחה והאלופה פותחת את העונה החדשה ברגל ימין - עכשיו רק שהקורונה לא תעצור לנו גם את זה.

במשחק נוסף שהתקיים הערב במסגרת המחזור הראשון של ליגת העל האנגלית בכדורגל, ניצחה מחזיקת הגביע ארסנל את פולהאם בתוצאה 0:3.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il