יושב ראש ההסתדרות: "הסגר יהיה מכת גרזן לכלכלה הישראלית"

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, אומר כי סגר כלי עלול לדחוף מאות אלפי אזרחים אל מתחת לקו העוני.

ערוץ 7 , כ"ד באלול תש"פ

ארנון בר דוד
ארנון בר דוד
צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, קורא לשרי הממשלה לשקול שוב את דעתם לגבי סגר כללי בחגי תשרי.

"ההחלטה על סגר כללי ומחמיר, בשעה שישנן חלופות אחרות שמאפשרות להשיג שליטה על המגיפה, היא בבחינת מכת גרזן לכלכלה הישראלית. איזה מסר זה מעביר לציבור אם סוגרים אנשים בבתיהם, גם במקומות שבהם שולטים על נתוני התחלואה? לא ככה לומדים לחיות עם הקורונה", טען בר דוד.

לדבריו, "שיתוק מלא של המדינה בשלב הזה, במקום פעילות דיפרנציאלית בערים האדומות, היא בחירה הרת גורל שתשפיע על כל החברה הישראלית להרבה שנים קדימה. סגר רחב נוסף הוא גזר דין מוות לעסקים ולמקומות עבודה רבים, ודחיפה של מאות אלפי ישראלים אל מתחת לקו העוני".

לקראת ישיבת הממשלה שתעסוק בנושא ציין בר דוד כי "כל החלטה שתתקבל היום חייבת לקבל ביטוי מיידי בפיצוי מוסכם של העצמאים שירד לשטח בזמן אמת".

"למקבלי ההחלטות אסור לחזור על הטעויות הקריטיות שנעשו כאן בניהול המשבר לפני כחצי שנה. אף אחד לא יודע מה צפוי שיהיה כאן מבחינה בריאותית אבל מבחינה כלכלית, ניתן לומר כבר עתה כי אנו עדים לאסון שייקחו שנים ארוכות להתאושש ממנו. על כתפי השרים מוטלת אחריות כבדה שתקבע איך ייראו חיינו", אמר.

יו"ר ההסתדרות הדגיש כי "ההסתדרות תמשיך למלא תפקיד מוביל בהגנה על העובדים והמשק, גם בשעות הקשות. אנו נמצאים בדיונים מול הממונה על השכר במשרד האוצר, כדי להיערך לכל החלטה של הממשלה ולהסדיר את מתכונת הפעילות במגזר הציבורי, על מנת להמשיך ולתת את המקסימום לאזרחים, מבלי לסכן את העובדים".