אלו המנצחים באליפות צה"ל בקליעה

התחרות כללה ירי למרחקים, תרחישים, ירי לילה וירי תוך כדי תנועה לעבר מטרות מדויקות.

תגיות: צה"ל
ערוץ 7 , כ"ד באלול תש"פ

אליפות צה״ל השנתית בקליעה התקיימה בשבועיים האחרונים במתקן אדם, והשתתפו בה חטיבות החי״ר והיחידות המיוחדות.

הלוחמים התחרו ביכולת הדיוק ומקצועות הקליעה - רובאי, נגביסט וקלע. התחרות כללה מקצים שונים: ירי למרחקים, תרחישים, ירי לילה וירי תוך כדי תנועה לעבר מטרות מדויקות.

התחרות הותאמה למציאות הקורונה והתקיימה תוך שמירה על ההנחיות והפרדה בין היחידות השונות. מטרת התחרות היא להעלות את כשירות צה״ל ולחשוף את הלוחמים לטכניקות ירי מתקדמות.

״מקצועיות ומצוינות בפרט, הם הדברים המרכזיים שלנו ומעניקים את הקטלניות שלנו", אמר קצין חי״ר וצנחנים ראשי, תא״ל דן גולדפוס. "כל הכבוד לענף הקליעה על תהליך של דיוק. כל הכבוד לזוכים, ליחידות אשר השתתפו. העיקר זה לגעת ולראות איפה צריך לשפר כדי שנהיה טובים יותר״.

"אליפות צה"ל מתקיימת על מנת לדייק את המצוינות בתחום הירי", הוסיף רע״ן קליעה, סא״ל רותם אביגזר, "מעבר לתחרות, ללמוד מכך לאן צריך להגיע גם בתרחישי היום וגם בלילה. הדגש שעלה באליפות הוא לחימת הלילה, תרחיש הלילה הוא תרחיש מאתגר אבל לשם אנחנו צריכים להגיע. לראשונה גם המג״דים הגיעו להתחרות".

״המופע הזה הוא בשביל החטיבות ואני חושב שהוא התנהל בצורה מצוינת בהובלה של ענף הקליעה. ישנם שני כללים חשובים - ראשית, להתאמן כפי שנילחם, התרחישים שראיתי פה הם רלוונטיים ומותאמים לאתגרים המבצעיים. שנית, להתאמן עד מצב שלמות״, הדגיש מפקד המרום, אל"ם אבירן לרר.

הזוכים בקטגוריות השונות

חטיבה מצטיינת:

במקום הראשון - חטיבת הצנחנים
במקום השני - חטיבת הנח״ל
במקום השלישי - חטיבת כפיר


יחידה מצטיינת:

במקום הראשון - יחידת לוט״ר
במקום השני - יחידת דובדבן
במקום השלישי - יחידת שלדג

גדס״ר מצטיין:

במקום הראשון - סיירת חרוב, חטיבת כפיר
במקום השני - גדס״ר נח״ל, חטיבת הנח״ל


גדוד מצטיין:

במקום הראשון - גדוד אפעה, חטיבת הצנחנים
במקום השני - גדוד בזלת, חטיבת הנח״ל
במקום השלישי - גדוד גרניט, חטיבת הנח״ל


קלע מצטיין:

במקום הראשון - גדוד שקד, חטיבת גבעתי, אלעד מזרחי
במקום השני - יחידת דובדבן, ר׳
במקום השלישי - גדוד 101, חטיבת הצנחנים, ענבר ארד

נגביסט מצטיין:

במקום הראשון - גדוד שמשון, חטיבת כפיר, דרור סקיזדה
במקום השני - גדוד בזלת, חטיבת הנח״ל, ערן ברק
במקום השלישי - גדוד אפעה, חטיבת הצנחנים, מתן גבסו


רובאי מצטיין:

במקום הראשון - סיירת חרוב, חטיבת כפיר, שמיל ייגאיב
במקום השני - גדוד 890, חטיבת הצנחנים, טל מרקביץ׳
במקום השלישי - גדוד 202, חטיבת הצנחנים, דניס בניקוס


מג״ד מצטיין:

מג״ד חרוב חטיבת כפיר, גל ריץ׳


מ״פ מצטיין:

סיירת חרוב, חטיבת כפיר, שמיל ייגאיב


אלוף האלופים:גדס״ר צנחנים, חטיבת הצנחנים,עמית שטילר