הרב רפי פרץ:
אני היחיד שדואג לציונות הדתית בממשלה

השר לענייני ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, קרא לצמצם את ההפגנות ואפשר תפילות בקפסולות ואמר כי הוא מצפה לרוץ בבחירות עם ימינה

רפאל לוי , כ"ד באלול תש"פ

רפי פרץ
רפי פרץ
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הרב רפי פרץ, השר לענייני ירושלים ומורשת, שוחח היום (ראשון) עם בני טיטלבוים בכאן מורשת והתייחס לישיבת הממשלה הגורלית היום בה יצביעו השרים על הצעת הסגר.

הרב פרץ אמר כי יקבע את דעתו בנושא הסגר בהתאם לנתונים שיוצגו בישיבת הממשלה אך ציין כי הוא תומך בריסון הדוק וסגר הדוק מאוד על ערים ושכונות אדומות

על בתי הכנסת אמר כי יש לאפשר מתווה קפסולות לבתי כנסת שיכולים לעמוד בכך. "עם ישראל זקוק לזה לפחות ההפגנות. אני חושב שבהפגנות צריך לצמצם אותן מאוד ושיעמדו בתו סגול מיוחד בחודש הזה. אני לא אומר לעצור לגמרי, זה מאושיות היסוד של הדמוקרטיה שלנו, אבל שתהיה נציגות. אני מסתובב בבלפור ורואה מה קורה. להוריד את ההפגנות מאלפים לעשרות".

השר פרץ הסביר כיצד יש לנהוג במשרד החינוך, "אני חושב שהחינוך הוא קריטי לילדים שלנו, זה קריטי להורים שיוצאים לעבוד. הנתונים מראים שמקדם ההדבקה בתיכונים הוא גבוה יותר והתיכונים יכולים להרשות לעצמם יותר זום ולמידה מקוונת. אני חושב שהשבוע להפסיק תיכונים ויסודי ולהמשיך עד יום שישי כי שם מקדם ההדבקה הוא נמוך מאוד ואז יצאו לחופש לסגר".

לשאלה האם אין סיכוי לחיבור מחדש עם מפלגת ימינה ענה, "אני לא חושב. אני לא נפרדתי מהם בגלל גט כריתות, נפרדתי בגלל שהאמנתי מאוד שהתפקיד שלנו בעת משבר זה לסייע להנהגה לעשות את מה שלאל ידה לנצח את המלחמה הזאת. ימינה בחרה אחרת וזה בסדר, סיכמנו בינינו שיהיה דבר כזה. אנחנו מדברים ברוח טובה, אנחנו ממשיכים את הקשר. אני חושב שהדבר הכי חשוב זה שהציונות הדתית על כל גווניה, מהליברלים ועד החרד"לים, כולם ימצאו את המכנה המשותף וילכו ביחד וידי מושטת לביחד הזה".

"השבוע כשהיה צריך לדאוג לכל הציונות הדתית ואני הייתי היחידי בממשלה ודאגתי לכל כך הרבה אז קשה מאוד להגיד שיש מישהו שדואג לציונות הדתית והוא לא נמצא בתוך הממשלה הזאת", סיכם.