שיא במספר החולים הקשים מקורונה

מצבם של 513 מוגדר קשה ו-139 מתוכם מונשמים. מרכז המידע הלאומי קובע כי התפשטות הנגיף היא המהירה ביותר בחודשיים האחרונים.

ערוץ 7 , כ"ד באלול תש"פ

נגיף הקורונה. אילוסטרציה
נגיף הקורונה. אילוסטרציה
iStock

מספר החולים הקשים כתוצאה מנגיף הקורונה מגיע הבוקר (ראשון) לשיא חדש. בבית החולים מאושפזים 513 חולים שמצבם מוגדר קשה ו-139 מתוכם מונשמים.

אתמול נדבקו בישראל 2,715 חולים חדשים בנגיף ונערכו 30,322 בדיקות.

מספר הנפטרים מאז פרוץ המגיפה ממשיך לעלות ועומד על 1,108 בני אדם.

מוקדם יותר פורסם דו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה שגיבש אמ"ן הקובע כי קצב התפשטות נגיף קורונה הוא המהיר ביותר שנראה בחודשיים האחרונים ונרשמת מגמת האצה בשבוע האחרון.

במסמך נכתב עוד כי עקב העלייה בתחלואה, "טווח הביטחון מגבול הקיבולת של בתי החולים הצטמצם משמעותית ויוצר סכנה ליציבותה של מערכת הבריאות".

הממשלה התכנסה הבוקר כדי לאשר סגר כללי בחגי תשרי במספר שלבים.

הסגר, בשלב ראשון, עתיד להימשך שבועיים החל מיום שישי הקרוב, ערב ראש השנה, ב-06:00 בבוקר.

על פי ההצעה היציאה ממקום המגורים תוגבל ל-500 מטרים, בתי המסחר ומקומות הבילוי ייסגרו וייפעלו רק משירותים חיוניים.

בנוסף, תפילות ראש השנה ויום הכיפורים יתקיימו עם עד 20 מתפללים בשטח פתוח, ובמבנה סגור יהיה אפשר להתפלל בקבוצות של עשרה בהתאם לגודל המבנה ומספר הכניסות.

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, מחרים את הישיבה לאחר שאיים כי אם יוטל סגר במהלך חגי תשרי, הוא מתכוון להתפטר לאלתר מהממשלה.

גורם ביהדות התורה טען בתגובה כי ליצמן פועל על דעת עצמו ולא בתיאום עם הסיעה כולה.

ליצמן אינו השר היחיד שמתנגד להטלת הסגר במתכונת הנוכחית, אך הוא החריף מבין המתנגדים.

שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ הודיע כי בכוונתו להצביע מחר בממשלה נגד סגר מלא. "אני תומך בסגר לילי בו כ-80% מהמשק נשאר פתוח. מאות אלפי שכירים ועצמאיים נמצאים בחרדה קיומית. מגפת הקורונה הכלכלית קשה לא פחות מהמגיפה הבריאותית. אבל אם מגבילים - מפצים. פניתי לרה”מ בדרישה להקים באופן מיידי צוות שיקבע את מתווה הפיצוי שיהיה ברור לכולם".

השר יואב גלנט מתנגד להפסקת הלימודים ביום רביעי כפי שקובע המתווה ודורש להמשיך אותם גם ביום חמישי. שר העבודה והרווחה, איציק שמולי, הודיע כי הוא מתנגד לסגירת מוסדות החינוך לגיל הרך.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר מנגד כי לא תהיה הגמשה של הסגר מסיבות פוליטיות. "אני חתום על ההצעה שתובא לממשלה ואני אומר חד משמעית - לא יהיה משא ומתן".

"ברגע שנתחיל להעמיד תנאים של תחום זה או אחר, אנחנו נקריס את כל ההצעה, וכתוצאה מכך - נקריס את מערכת הבריאות", דברי אדלשטיין.