פרקליטי נתניהו: דורשים חומרי חקירה חסרים

עורכי הדין בעז בן צור ועמית חדד מבקשים מבית המשפט שיורה לפרקליטות למסור להם חומרי חקירה שאינם מצויים בתיקי ראש הממשלה.

ערוץ 7 , כ"ד באלול תש"פ

עו"ד עמית חדד
עו"ד עמית חדד
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרקליטי ראש הממשלה, עורכי הדין בעז בן צור עמית חדד, פנו הבוקר לבית המשפט בבקשה שיורה לפרקליטות להעביר לידיהם חומרי חקירה הכרחיים שחסרים בתיקי ראש הממשלה.

מדובר בבקשה מקיפה המתייחסת לעשרות רבות של חומרי חקירה שלא נחשפו

בתיק 4,000 ביקשו הפרקליטים לקבל חוות דעת של משרד המשפטים ומשרד התקשורת שכלל לא נדרשו ע"י הפרקליטות, הקובעות שלא נפל כל פגם בהחלטות ראש הממשלה ושלא היה מקום לבטל החלטות שהתקבלו במשרד התקשרות בענייניה של קבוצת בזק טרם הסדר ניגוד העניינים.

לדברי בן צור וחדד, "חוות הדעת המזכות האלה כלל לא נתפסו ע''י המשטרה ולא נבחנו טרם הגשת כתב אישום".

בתיק 2,000 טוענים הפרקליטים כי "המשטרה ביצעה פעולות חקירה נגד ראש ממשלה ללא אישור יועמ''ש ובניגוד לחוק יסוד הממשלה".

"נראה כי המשטרה החלה בפעולות חקירה נגד ראש הממשלה בתיק 2000 כבר בחודש מרץ 2016, אבל האישור לחקירה מסוג זה ניתן על ידי היועץ המשפטי לממשלה רק ביום 10.7.2016".

עוד בתיק 2,000 טוענים השניים כי "שימוש פסול בקלטות ארי הרו מהווה בסיס לפסילת התיק".

"תפישת הטלפון הנייד של ארי הרו, התבצעה במסגרת חקירה שאינה קשורה לראש הממשלה, באופן לא חוקי וללא צו, בניגוד לפסיקת בית המשפט העליון בעניין אוריך וגולן. הקלטות ארי הרו התגלו במקרה במסגרת חקירה שלא קשורה לראש הממשלה. כשהמשטרה גילתה את ההקלטות היא ניסתה "להלבין" את החדירה הלא חוקית לנייד של ארי הרו והוציאה צווי חיפוש בדיעבד. כשהמשטרה התבקשה להסביר כיצד גילו את הקלטות נטען שאין לכך תיעוד. די בפגמים הקיימים בתיק 2000 כדי להביא לזיכוי בתיק זה".

בתיק 1,000 תוהים הפרקליטים "מי אישר לעקוב אחרי יאיר נתניהו?".

לדבריהם, "ביום 19.1.2019 פרסמה הכתבת דנה וייס כתבה שכונתה "גרסת היועץ המשפטי לממשלה" במסגרתה הוצגו אמירות חשובות ביותר מטעמו של היועץ המשפטי לממשלה. במסגרת הריאיון נטען שניתן אישור למשטרה לעקוב אחר יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, וכי בזכות מעקבים אלו חלה התקדמות משמעותית בחקירת "תיק 1000". במסגרת הכתבה הציגו היועץ המשפטי לממשלה ומי מטעמו את השלבים הראשונים של חקירת המבקש, והסבירו אילו אירועים התרחשו והובילו לכך שהיועץ המשפטי לממשלה אישר לרשויות החוק והאכיפה לפתוח בחקירת משטרה נגד המבקש בקשר ל"תיק 1000". על אף הטענה שהמעקב אחר יאיר נתניהו אושר ע''י היועץ המשפטי לממשלה, לא נמצאו לכך כל אסמכתאות. גם כאן, המשטרה מודה שאין בידיה שום תיעוד לאישור לעקוב אחרי יאיר נתניהו".