שניא לה"ב: אין סגר בלי פיצוי מיידיערוץ כנסת

עו"ד רועי כהן, נשיא לה"ב (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל) יצא היום (ראשון) בראיון לערוץ כנסת נגד כוונת הממשלה לאשר סגר בתקופת החגים.

כהן סיפר על ההפגנה שקיימו אמש בעלי העסקים, "אנחנו הובלנו את ההפגנה, זאת הפגנה פוליטית של ימין או ושמאל, פשוט באנו מול מעון ראש הממשלה כדי להגיד 'תקחו אחריות'. מדובר על ציבור של חצי מיליון עצמאים ובעלי עסקים, ששוב אחרי ארבעה חודשים שבהם היו צריכים להפיק לקחים מאז הסדר הקודם, שום דבר לא קרה והולכים לסגור להם את העסק ולהשאיר אותם עם הלא נודע. בלי מענה על הארנונה, בלי מענה על השכירויות בלי מענה על ההלוואות שיש להם".

אין סגר בלי פיצוי מראש. אתה לא יכול לבוא לאדם, מסעדה, מעצבת שיער, חדר כושר, קוסמטיקאית, בריכת שחיה, חנויות שעכשיו זאת התקופה שלהם לקראת החגים שהם, זה הזמן שהם מייצרים את המחזור שלהם ולשרוד בחודשים הקרובים, אתה לא יכול לסגור להם את העסק ולהגיד להם 'בנובמבר תקבלו פיצויים'. איך שהחלטת על הסגר תחליט על פיצוי ולא 'נדבר איתך בעוד חודשיים'. באותו רגע 50 אחוז מהמחזור, הם כבר יודעים את המחזור שלנו ואת פרטי הבנק שלנו"

מי שמוביל אותנו לאנרכיה זו הממשלה. אופן קבלת ההחלטות מוביל אותנו לאנרכיה", כהן מתח ביקורת על צורת ההתנהלות של הממשלה ועל התזזיתיות בקלת ההחלטות, "יום אחד קמנו עם עוצר על 8 ערים, עברנו ל-40 ערים, בלילה זה השתנה לעוצר לילי ואח"כ לסגר נושם. מי שאיבד את האמון זו הממשלה, בסופו של דבר אנשים מבינים שההחלטות הן פוליטיות ולא על בסיס נתונים".

"אנחנו לא קוראים לאי ציות או למרי אזרחי אבל בסופו של דבר כל בעל עסק יצטרך להחליט האם להביא אוכל לילדים שלו, או לחכות לסגר ולחכות חודשיים שלושה עד שיפצו אותו".