בועז ושושי תמם
בועז ושושי תמםצילום: באדיבות המצולמת

בזכות הודעה אגבית באינסטגרם, זכתה הבלוגרית הדתייה שושי תמם, הנשואה לקצין קרבי, "להרגיש הכי קרוב לקדוש ברוך הוא", כלשונה.

תמם נשואה לסגן בועז, סמ"פ בגדוד צבר המשרת כעת על גבול עזה. היא הגיעה אליו בשבת האחרונה על מנת לשהות עמו בבסיס המרוחק.

"בבסיס הזה אין נשים בכלל", כתבה תמם בחשבון האינסטגרם שלה. "מה שאומר שאין בית כנסת עם עזרת נשים או נרות להדלקה".

"בדרך כלל כשאני מגיעה לבסיס שלו אני לא מדליקה נרות", הוסיפה, "חלק בגלל שאין אף פעם איפה ואיך וגם מתוך עצלנות ושכחה".

ביום שישי קיבלה תמם הודעה ששינתה לה את כל השבת. "ממש לפני שיצאתי לבסיס של בועז וכבר נכנסתי לרכב והייתי מוכנה לצאת, בדיוק קפצה לי הודעה מהאינסטגרם מאחת העוקבות שהסכימה לקחת על עצמה הדלקת נרות", כתבה תמם.

"בזכות ההודעה שלה, ישר רצתי הביתה וארגנתי לעצמי ערכה להדלקת נרות בבסיס", אמרה. "כשהגעתי לבסיס, בועז היה בפעילות חריגה בגבול ולא יכל לקבל את פני בחדר. עד עשר בלילה ישבתי שם וחיכיתי. התחלתי לקבל את השבת בחדר לבד. זה היה הכי לבד אבל בו זמנית הכי ביחד שהיה לי אי פעם מול הקב"ה".

"חייבת להודות שמעולם לא הצלחתי להתחבר לטקסטים", ציינה, "לא תמיד קל לי להתכוון בתפילות. התחלתי להדליק נרות ולקרוא את הברכה ובכנות, פשוט התחילו לרדת לי דמעות בלי הפסקה. מעולם לא התחברתי למילים כל כך כמו בפעם הזו. מעולם לא קיבלתי הזדמנות כה מיוחדת לבקש משהו שהוא הכי שלי, לבד בתוך בסיס מרוחק ולהרגיש הכי קרוב לקב"ה כמה שרק אפשר".

היא הוסיפה: "האמת, שאם לא הייתי מקבלת את ההודעה הזו - לא הייתי זוכרת ולא הייתי זוכה ברגע המדהים הזה במצווה שנהפכה לאחת האהובות עלי. תודה".

בשיחה עם ערוץ 7 שיתפה תמם כי בתפקידה כ"אשת קבע" היא "מתהלכת עם תחושת אחריות ושליחות. בכל יום אני חווה את המציאות שלי כמשמעותית בדברים הקטנים ביותר".

לדבריה, "המציאות הזו היא כלל לא יפה במבט ראשון, אך זהו תפקידנו כנשות אנשי הקבע, להיות יצירתיות ולצבוע את המציאות בוורוד, ליצור יש מאין ו'לנרמל' את הטירוף".