טראמפ
טראמפReuters

חודש וחצי לפני הבחירות בארה"ב, הנשיא דונלד טראמפ ממשיך במגמת צמצום הפער מהמועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן.

סקר חדש של פוקס ניוז מעלה כי ביידן ממשיך להוביל אולם הפער מול טראמפ צומצם לחמישה אחוזים בלבד. 51 אחוזים טענו כי היו מצביעים כיום לביידן, לעומת 46 אחוזים לטראמפ.

זהו האחוז הגבוה ביותר של מצביעים עבור טראמפ בסקרי פוקס ניוז בחודש האחרונים מאז החל מסע הבחירות של שני המועמדים. בסקר קודם הוביל ביידן בשבעה אחוזים מול טראמפ, שמצמצמם את הפער בעקביות.

ביידן מוביל בקרב נשים, מצביעים בפרברים, קשישים, שחורים והיספנים, בעוד טראמפ נהנה בעיקר מתמיכת גברים, לבנים, מצביעים כפריים, ותיקים, וקתולים לבנים.

מרבית האמריקאים מאמינים כי טראמפ יטפל טוב יותר בכלכלה האמריקאית, כאשר 51 אחוזים סומכים עליו מול 46 אחוזים שמאמינים בביידן. בנושא שמירת החוק והסדר המצביעים האמריקאים נמצאים כמעט בשוויון, כאשר ביידן זוכה ל-49 אחוזים מול 47 לטראמפ.

בנושא הטיפול בנגיף הקורונה, 52 אחוזים מאמינים כי ביידן יתמודד טוב יותר עם המשבר, בעוד 44 אחוזים תומכים בטראמפ.

הסקר העלה עוד כי הנושא המטריד ביותר את האמריקאים הוא המשבר הכלכלי ואחוזי האבטלה הגבוהים בעקבות משבר הקורונה. 87 אחוזים אמרו כי "האבטלה היא הנושא המטריד ביותר עבורם", בעוד 83 אחוזים אמרו כי מגיפת הקורונה עומדת בראש דאגתם.

64 אחוזים אמרו כי "אלימות ופשע" הוא הנושא המטריד ביותר עבורם כיום. על השאלה "מהו מצב הכלכלה הנוכחי בעיניך" ענו 38 אחוזים "מצויין או טוב" לעומת 28 אחוזים שענו כך בחודש אוגוסט.

בחודש מאי האחרון ענו רק 20 אחוזים כי מצב הכלכלה "מצויין", נתון שמצביע על עלייה בשביעות הרצון של האמריקאים מהכלכלה. מרבית האמריקאים גם מאמינים כי למרות ההובלה של ביידן, טראמפ הוא שיזכה בכהונה נוספת בבית הלבן.

51 אחוזים מאמינים כי טראמפ ינצח בבחירות מול 42 אחוזים שסבורים כי יפסיד. בחודש יולי האחרון רק 45 אחוזים היו סבורים כי טראמפ ינצח, וגם בנושא הזה רושם טראמפ עלייה משמעותית.