הקלאסיקו הישראלי בכדורסל - בסוף השנה

קצת יותר מחודש לפתיחת עונת 2020/21 בליגת העל בכדורסל שתתקיים בצל נגיף הקורונה, פורסם לוח המשחקים. דרבי תל אביבי - במחזור ה-2

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד באלול תש"פ

הקלאסיקו הישראלי בכדורסל - בסוף השנה-ערוץ 7
ווילבקין חוגג מול הפועל ירושלים. גם העונה?
צילום: מכבי ת"א, האפליקציה הרשמית

עם שיטת משחקים חדשה, מספר אי זוגי של קבוצות ובחסות נגיף הקורונה, אמורה לצאת עונת 2020/21 בליגת העל בכדורסל לדרך בעוד חודש וארבעה ימים.

היום (ראשון), רגע לפני החלטת הממשלה על כניסה לסגר למשך שלושה שבועות, נערכה הגרלת המשחקים לעונת 2020/21 בליגת העל בכדורסל, ליגת ווינר סל.

כבכל שנה, גם השנה אמור להתקיים עוד לפני פתיחת העונה, טורניר קדם העונה, טורניר גביע ווינר סל וכן הסיבוב הראשון של גביע המדינה בכדורסל, כשאלה יהיו המנה הראשונה לפני מה שמחכה לאוהדי הכדורסל העונה.

כאמור, השנה תפעל ליגת העל במתכונת שונה, זאת בשל מספר הקבוצות האי-זוגי שנכפה על מנהלת הליגה לאור העפלתן של 2 קבוצות מהליגה השניה - בני הרצליה והפועל חיפה וירידתה של קבוצה אחת בלבד. משמעות הדבר היא כי בכל מחזור תהיה קבוצה אחת חופשית, ובתום 26 מחזורים יחולקו הקבוצות לבית עליון, מקומות 1-6, ובית תחתון מקומות 7-13, שייערכו בשיטה של סיבוב אחד. בסיום שלב הבתים יעפילו שש קבוצות הבית העליון ושתי המדורגות הראשונות בבית התחתון, דהיינו מקומות 7-8 בטבלה, למשחקי הפלייאוף, כמו בכל עונה.

גם סדרות רבע גמר הפלייאוף יתקיימו העונה במתכונת שונה, כאשר אלה יערכו בשיטת הטוב מחמישה משחקים. במקום הפיינל פור שהיה אירוע שזכה לשלל ביקורות וכותרות שליליות לאור ניתוקו מהעונה כולה, גם משחקי חצי גמר והגמר יתקיימו בשיטת הסדרות - כאשר אלה יתקיימו בשיטת הטוב משלושה.

בהגרלה נקבע כי הדרבי התל אביבי הראשון של העונה ייערך כבר במחזור השני, כאשר מכבי ת"א תארח את הפועל ת"א לשחזור סדרת רבע הגמר המותחת מהעונה שעברה.

דרבי נוסף שיתקיים בליגת ווינר סל, לראשונה מזה 20 שנה, יהיה הדרבי החיפאי בין העולה החדשה אשתקד מכבי חיפה לעולה החדשה השנה הפועל חיפה, כאשר הראשון ביניהם יהיה במחזור ה-10, בשבוע האחרון של שנת 2020.

מחזור לאחר מכן יתקיים הקלאסיקו הראשון של הליגה, כאשר האלופה מכבי ת"א תארח את מחזיקת הגביע הפועל ירושלים.

בקיצור - אמנם עדיין ללא אוהדים אבל צפויה לנו עונת כדורסל מותחת, מהנה ומלאה בסיפורים וספורט. עכשיו רק שהקורונה לא תפגע בה ובנו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il