צפו: סליחות ב"מצפה יוסף" מעל שכם

במצפה יוסף מעל העיר שכם - המקום הקרוב ביותר לקבר יוסף הצדיק אליו רשאים יהודים להגיע ללא חשש, נערך מעמד סליחות במוצאי שבת.

ערוץ 7 , כ"ה באלול תש"פ

מעמד "סליחות ראשונות" התקיים במוצאי השבת האחרונה במצפה יוסף מעל העיר שכם - המקום הקרוב ביותר לקבר יוסף הצדיק. בסליחות השתתפו תושבים מישובי השומרון ומירושלים.

את הסליחות ארגנו פעילים ממטה ערבות יהודית בשומרון וזאת כחלק מקריאה לשוב לקבר יוסף הצדיק בשכם.

"עכשיו זמן תשובה. מתחרטים על החטאים ומתקנים אותם. יש תשובה פרטית של כל יהודי ויש תשובה ציבורית כללית. באנו לכאן לזכור כדי לחזור. לבקש סליחה מיוסף הצדיק שכבר עשרים שנה הציון שלו ננטש. עם ישראל ברח והשאיר את מתחם הציון שומם", מסרו אנשי הפורום.

בפורום ערבות יהודית בשומרון מתכננים לערוך במקום בערב ראש השנה סליחות ותפילת ותיקין וכן מעמד תיקון הכללי מול קבר יוסף. כמו כן, מידי יום שישי עורכים הפעילים במקום תפילות מנחה וקריאת שיר השירים.

נזכיר כי בפורום פנו לאחרונה לרה"מ נתניהו בדרישה להשיב את האחיזה היהודית לקבר יוסף בשכם "הגיע הזמן לתקן. 20 שנה של חרפה, 20 שנה של אובדן דרך ונטישה, צריכים לבוא לסיומם. הסכמי אוסלו הארורים, שינו ביום אחד, את חופש הגישה של היהודים למתחם קבר יוסף, אך גם ע"פ ההסכמים מתחם קבר יוסף הינו בשליטה ישראלית".

"אנו תושבי השומרון, קוראים לך תקן את העוול וההפקרות - חדש את הריבנות הישראלית במתחם יוסף הצדיק." כתבו לנתניהו.