מגיפת הקורונה: שיא חדש של נדבקים ביממה בעולם כולו

ארגון הבריאות העולמי הודיע על שיא חדש של מספר נדבקים ביממה אחת בעולם: 307,930 בני אדם חלו בקורונה ביממה האחרונה.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ה באלול תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

מגיפת הקורונה ממשיכה להשתולל ולגבות קורבנות ברחבי העולם.

על פי הודעת ארגון הבריאות העולמי, ביום ראשון נשבר שיא הנדבקים ביממה אחת בעולם, כאשר 307,930 בני אדם ברחבי העולם נדבקו בקורונה.

בסך הכל נרשמו עד היום מעל 28 מיליון בני אדם שנדבקו בנגיף ברחבי העולם מאז התפרצות המגיפה. ביום ראשון נרשמו גם 5,500 מקרי מוות נוספים כתוצאה מהקורונה, נתון שמביא את מספר המתים הכולל ל-917,417 בני אדם שמתו מקורונה.

השיא הקודם של מקרי הדבקה ביום אחד היה בתאריך 6 בספטמבר, כאשר ארגון הבריאות העולמי דיווח על 306,857 מקרי הידבקות ביממה.

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, הודו דיווחה ביום ראשון על 94,372 מקרים חדשים, אחריה ארה"ב עם 45,523 וברזיל עם 43,718. ארה"ב והודו דיווחו על מעל אלף מקרי מוות כל אחת ביום ראשון, בעוד שברזיל הודיעה על 874 מקרי מוות ביממה האחרונה.

בהודו יש את המספר השני בגובהו בעולם של מקרי הידבקות בקורונה, אחרי ארצות הברית. בשבוע שעבר היא דיווחה על כמעט שני מיליון מקרי הידבקות בנגיף בחודש אוגוסט בלבד.

בברזיל נרשמו עד היום מעל ארבעה מיליון נדבקים ועוד 131 אלף מתים, והיא המדינה עם מספר החולים השלישי הגבוה בעולם אחרי ארה"ב והודו.

ארה"ב רשמה כמעט רבע ממספר מקרי ההידבקות בעולם עם מעל לשישה מיליון, למרות שבחודש האחרון נרשמת ירידה במספר מקרי ההידבקות. בארה"ב נרשם גם מספר המתים הגבוה ביותר בעולם כתוצאה מהמגיפה עם מעל ל-194,000 מתים שחלו בנגיף.