יוסי ביילין:
נתניהו תיקן את היחסים עם מדינות ערב

ד"ר יוסי ביילין מברך על הסכמי השלום עם מדינות המפרץ, רואה בהם המשך של היחסים שהתחילו בזמן הסכמי אוסלו ומבהיר: "אין טיפת חמיצות"

רפאל לוי , כ"ה באלול תש"פ

יוסי ביילין
יוסי ביילין
Photo by Amir Levy/FLASh90

השר לשעבר, ד"ר יוסי ביילין, שוחח היום (שני) עם בני טיטלבוים בכאן מורשת וברך על ההסכמים של ישראל עם איחוד האמירויות ועם בחריין.

לדבריו אין חמיצות בשמאל בנוגע להסכם. ביילין אף הוסיף כי הטענות על חמיצות בשמאל היא המצאה של נתניהו, ודווקא בימין יש קולות המסתייגים מההסכמים מכיוון שהם מבינים שמשמעותם וויתור על הריבונות והחלת החוק הישראלי ביהודה ושומרון.

"הימין ובעיקר ביבי בעצמו לעג לשמאל ולמחנה השלום שדיבר על מזרח תיכון חדש שהלך לשיחות רב צדדיות וקידם אותן, שפיתח יחסים דיפלומטים עם חצי העולם הערבי, שקיים ועידות כלכליות בינלאומיות בקזבלנקה בעמאן ובדוחה, והימין אמר הערבים אותם הערבים והים הוא אותו הים", אמר ביילין.

לדבריו, "מה שקורה כאן שהגיע ביבי לשלטון ב-96 כשהוא אמר יתנו יקבלו לא יתנו לא יקבלו והפסיק את התהליך המדיני עם כל העולם הערבי, כל הועידות האלה הפסיקו, השיחות הרב צדדיות הפסיקו ועכשיו הוא קם ואומר 'אני 25 שנה עובד על זה'. איזה דברי הבל, ויחד עם זה אני אומר 'אתה יודע מה תהיה בריא, עשית משהו חשוב ואחרי שקלקלת תיקנת'. התיקון הזה בהחלט חשוב מאוד מה שיקרה מחר בוושינגטון ממלא את ליבי שמחה ואין בי טיפה של חמיצות".

ביילין שהיה מאדריכלי הסכם אוסלו עם אש"ף עדיין חושב שזה היה הצעד הנכון אך אומר כי הבעיה הייתה שהוא לא מומש ולא הבשיל להסדר קבע כפי שהיה צריך.