שלושה מאסרי עולם לעמירם בן אוליאל

בן אוליאל הורשע ברצח שלושה מבני משפחת דוואבשה בכפר דומא, ולאחרונה החליטו שופטי בית המשפט המחוזי לדחות את הבקשה לביטול הרשעתו.

ערוץ 7 , כ"ה באלול תש"פ

עמירם בן אוליאל בבית המשפט
עמירם בן אוליאל בבית המשפט
צילום: AVSHALOM SASSONI/POOL

שופטי בית המשפט המחוזי בלוד גזרו עונש של שלושה מאסרי עולם על עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח שלושה מבני משפחת דוואבשה.

גזר הדין ניתן היום לאחר שלאחרונה החליט בית המשפט לדחות את הבקשה שהגישו סנגורי בן אוליאל לביטול הרשעתו בעקבות ראיה חדשה בתיק.

כעת נערכים בני משפחתו ומקורביו לערער על ההרשעה לבית המשפט העליון.

נזכיר כי הבקשה לביטול ההרשעה נסובה סביב דברים שסיפר אחמד דוואבשה, העד היחיד מתוך הבית לאירוע, אשר בראיונות לתקשורת תאר אירוע שונה ואחר מעובדות כתב האישום בהן הורשע בן אוליאל.

בתחילת הדיונים בתיק קבע בימ"ש כי בן אוליאל עונה בשב"כ ופסל חלק מהודאותיו, אך עם זאת קבע באופן חריג כי חלק מהודאותיו כן קבילות, למרות שנגבו בעינויים.

עו"ד יצחק בם, המייצג את עמירם בן אוליאל יחד עם עו"ד אשר אוחיון, מסר "גורלו של עמירם הוכרע כאשר בית המשפט קיבל כראיה את ההודאה והשחזור שנעשה בעקבות עינויים ומחשש להמשכם".

לדבריו, "בהכרעת הדין בית המשפט התחמק מדיון בסתירות בין תוכן ההודאה לבין עדויות שמסרו עדי ראיה בזמן אמת ביחס למספר המציתים ותיאורם. כעת בית המשפט העליון יצטרך לתת דעתו לשתי הסוגיות האלה".

עורכות הדין יעל עצמון ודנה אלון מטעם הפרקליטות מסרו בתום הדיון "בית המשפט גזר על הנאשם שלושה מאסרי עולם מצטברים בגין הרצח של סעד, ריהאם ועלי דוואבשה ז"ל ועוד 20 שנות מאסר בגין העבירות הנוספות, בין היתר, ניסיון הרצח של הילד אחמד דוואבשה שהיה רק בן חמש בזמן הפיגוע.

ביהמ"ש קבע פיצוי מקסימאלי עבור כל אחד מהקורבנות ועוד 200,000 ש"ח פיצוי עבור אחמד. בגזר הדין בית המשפט העביר היום מסר חשוב לפיו טרור הוא טרור ומי שמבצע פיגוע טרור ממניע אידיאולוגי ועל רקע גזעני ייענש בכל חומרת הדין, וזאת מתוך אותו עקרון שכולם שווים בפני החוק וללא קשר לזהותם של המבצעים".