השר אמיר אוחנה: "משטרת ישראל בחזית המאבק בקורונה"

המשטרה ערכה, בצל משבר הקורונה, טקס הרמת כוסית מצומצם. מ"מ המפכ"ל: נוהגים בממלכתיות ובאחריות.

ערוץ 7 , כ"ה באלול תש"פ

השר אוחנה וממלא מקום המפכ"ל
השר אוחנה וממלא מקום המפכ"ל
צילום: דוברות המשטרה

במסגרת הישיבה השבועית של סגל הפיקוד הבכיר שהתקיימה במכללה הלאומית לשוטרים, נערך טקס הרמת כוסית מצומצם לכבוד ראש השנה, במעמד השר לביטחון הפנים ח"כ אמיר אוחנה, מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, ובהשתתפות סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה.

השר לביטחון הפנים, ח"כ אמיר אוחנה פתח ואמר כי "משטרת ישראל נמצאת בחזית המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה – מאבק לאומי ויותר מזה, חובק עולם".

"אף שוטר לא התגייס למשטרה למטרה זו, רובכם התגייסתם כדי להוביל את המאבק בפשיעה ובטרור. אך עת צרה היא לישראל ומשטרת ישראל התגייסה כדי להושיע אותו. לכן, הקדישה משטרת ישראל את מיטב שוטריה כדי לוודא שכמה שיותר אזרחים מקפידים על הכללים שהם ורק הם יביאו לניצחון גם בחזית הזאת. ברור לחלוטין שכדי לנצח את הנגיף לא די באכיפה. לא די במתן דו"חות, ביקורי בית וקנסות. העם בישראל הוכיח את עצמו, בכל ימי קיומו, כעם לוחם. עם שעמד במבחנים קשים, קשים מנשוא, ועמד בהם בגבורה", הוסיף אוחנה.

לדבריו, "כעת הוא נדרש למבחן נוסף, מבחן של משמעת עצמית. אף אחד מאיתנו לא אוהב את התמונות והסרטונים של שוטרים המפעילים כח כלפי אזרחים, ודאי אם אינם עבריינים שזו דרך חייהם. אך ברור לנו כי אלו שיפרו את החובה ההדדית, החובה לשמור על בריאות הציבור כולו, ויסכנו את זולתם בהפצת הנגיף – יזכו למענה".

"ארבע חודשים אני איתכם, בהם למדתי להכירכם, מפקדות ומפקדים, קצינות וקצינים, שוטרות ושוטרים, לוחמות ולוחמי מג"ב, מתנדבות ומתנדבים, וחשוב מכל, למדתי, למרות המסיכות ועל אף הריחוק החברתי, כמה מורכב, כמה קשה וכמה לעיתים כפוי טובה זה, להיות שוטר. אז בשמו של הציבור, שלעתים שוכח, לא תמיד בכוונה, את אנשי המשטרה המגנים בגופם, במרחק מבני משפחותיהם, בשרב הישראלי, על שלומו, ביטחונו ובעת הזו גם על בריאותו, הרשו לי לומר לכם תודה. תודה על השעות, תודה על הימים, תודה על הלילות, תודה על החגים. תודה על המשמרות הארוכות ותודה על ההקרבה", סיכם אוחנה.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן התייחס למשימות משטרת ישראל בהמשך מאבק בהתפשטות נגיף הקורונה ואמר, "השנה שחלפה הייתה שנה רווית פעילות במציאות מורכבת, ולצידה גם הישגים לא מבוטלים. במשטרת ישראל משרתים עשרות אלפי שוטרים ושוטרות מסורים, אשר כולם נשבעו לשרת ולהגן על המדינה ותושביה. שוטרים הפועלים תוך שליחות ונכונים בכל רגע נתון לשמור בנחישות על מרקם חייהם של אזרחי המדינה בתקופה רגישה ונפיצה זו. זוהי הזדמנות עבורי להביע הערכה רבה על עבודתם של המפקדים והשוטרים הפועלים באומץ לב ובמקצועיות למען אזרחי ישראל".

"האתגרים השונים פוגשים אותנו לאורך כל ימי השנה, ודורשים מאתנו מוכנות, דריכות, ועשיה בלתי פוסקת, בכל חלקי המדינה, ובנושאים הרגישים ביותר הנוגעים בחברה הישראלית. גם בתקופה זו, אנו פועלים במגוון המשימות העומדות לפתחנו, ובהם טיפול בפשיעה, שמירה על הסדר הציבורי, משימות ביטחון פנים, אכיפת תקנות הקורונה ועוד. המשימות והאחריות המוטלת על כתפינו, מחייבת אותנו לנהוג בממלכתיות ובאחריות, תוך שיתוף פעולה מלא עם הגופים הממשלתיים וגורמי אכיפת החוק משטרת ישראל הינה ציר מרכזי בשמירת צביונה של ישראל כמדינה דמוקרטית. המציאות הישראלית על היבטיה השונים תחייב אותנו לעמוד גם בשנה הבאה בחזית העשייה", הוסיף כהן.

הוא סיפר על היערכות המשטרה לקראת חגי תשרי. "כלל מערכי המשטרה, הקצינים והקצינות, השוטרים והשוטרות, לוחמי מג"ב והמתנדבים, יהיו פרוסים ברחבי הארץ, ויבטיחו שעם ישראל יעבור את החגים בבטחה ובשלום. השנה, בשונה משנה קודמת, משטרת ישראל תידרש גם למשימה של שמירת בריאות הציבור ותתפרס בכלל הערים והצירים למימוש הסגר כמשימה מצילת חיים".