ח"כ בצלאל סמוטריץ': לדון בתקציב, למנוע פגיעה קשה במשק

ח"כ סמוטריץ' פנה לשר האוצר וליו"ר ועדת הכספים בדרישה לקדם את תוספת התקציב שאושרה בכנסת ובממשלה אך נתקעה בוועדה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באלול תש"פ

ח"כ בצלאל סמוטריץ': לדון בתקציב, למנוע פגיעה קשה במשק-ערוץ 7
ח"כ סמוטריץ'
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה היום (שני) לשר האוצר ישראל כ"ץ ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני וביקש מהם להביא את תוספת התקציב שאישרה הממשלה לדיון מהיר.

"אחרי שהכריזו ולקחו קרדיטים והבטיחו שהכסף יעבור עד ראש השנה, בינתיים התקציב לא מאושר בוועדת הכספים ולא יכול להיות מופעל בגלל משחקים פוליטיים קטנים", אמר סמוטריץ'.

במכתבו ציין כי "בדיוני וועדת הכספים על אישור התוספת התקציבית התעקשנו, חברי הוועדה, על אישור חלוקת התקציב ללא דיחוי בכדי שניתן יהיה להעביר את התקציבים לגופים השונים, שנדרשים לו כמו אוויר לנשימה, עוד לפני ראש השנה".

לדבריו, "העיכוב בהבאת התקציב לוועדת הכספים הוא חוסר אחריות, ששום ויכוח או חילוקי דעות, לא יכולים להצדיק. הגופים החברתיים והחינוכיים שאליהם מיועד חלק מהתקציב עומדים על סף קריסה, תכניות נסגרות, עובדים מפוטרים, אברכים לא מקבלים מלגות קיום, ועוד ועוד. כל יום שעובר והתקציב אינו מופעל גורם להם ולציבור נזקים בלתי הפיכים. זאת בנוסף לכך שמדובר בהפרה בוטה של הוראת החוק המפורשת הקובעת את לוחות הזמנים לאישור התקציב, הוראה שכאמור היתה חלק בלתי נפרד מאישור התקציב עצמו בכנסת והתאריך שננקב בה הוא דווקני ונכנס כתוצאה מדרישתם של חברי וועדת הכספים שהתקציב יועבר לייעדיו עוד לפני ראש השנה וחגי תשרי".

את מכתבו הוא מסיים במלים, "אני פונה אליכם בדרישה כי תביאו את התקציב לדיון ואישור וועדת הכספים ללא דיחוי ותמנעו את הפגיעה האנושה במשק, בכלכלה ובשלל הארגונים והתוכניות החברתיות והחינוכיות שתלויות בו".

המכתב של ח"כ סמוטריץ'
דוברות