מנכ"ל בנק הפועלים עם מקבילו מהאמירויות
מנכ"ל בנק הפועלים עם מקבילו מהאמירויותצילום: דוברות בנק הפועלים

הבנק הגדול בדובאי, Emirates NBD, ובנק הפועלים, חתמו בשבוע שעבר על מזכר הבנות ראשון מסוגו לשיתוף פעולה בין שני הבנקים.

על המזכר חתמו מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר, ומנכ"ל קבוצת Emirates NBD שיין נלסון.

המזכר מהווה צעד היסטורי, במסגרתו הבנקים יעמיקו את שיתוף הפעולה ביניהם במסגרת הידוק היחסים הכלכליים והפיננסיים בין ישראל לאיחוד האמירויות.

Emirates NBD הוא הבנק הגדול בדובאי, המחזיק בנכסים בשווי 189 מיליארד דולר, פועל ב-13 מדינות לרבות איחוד האמירויות, סעודיה, מצרים, הודו, סינגפור, בריטניה, אוסטריה, רוסיה וסין, ומעניק שירות ל-14 מיליון לקוחות ברחבי העולם. הבנק, המהווה שחקן משמעותי בכלכלה של איחוד האמירויות, רכש לאחרונה את DenizBank בתורכיה.

דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים ציין כי הסכם עם בנק מוביל באיחוד האמירויות הוא הישג פורץ דרך שמאפשר ללקוחות הישראלים לפעול במישרין באיחוד האמירויות ובהמשך במדינות נוספות. "כבוד גדול להיות הבנק הראשון שחותם על הסכם כזה, אשר יתרום לביסוס היחסים בין שתי המדינות".

שיין נלסון, מנכ"ל קבוצת Emirates NBD אמר כי "אנחנו שמחים להיות הבנק האמירתי הראשון שחותם על הסכם עם בנק הפועלים, בזמן ששתי המדינות מבקשות לחזק את שיתוף הפעולה הכלכלי והמסחרי. ההסכם עם אחד הבנקים המשמעותיים בישראל צפוי לפתוח הזדמנויות עסקיות ומסחריות ללקוחות שלנו, ויחזק את מעמדנו המוביל כשותף בנקאי אמין לעסקים באזור ה-MENAT".