ביום רביעי: ח"כ בצלאל סמוטריץ' יבקש להצביע על ועדת החקירה

יו"ר האיחוד הלאומי פנה אל יו"ר הכנסת והודיע לו כי יעלה מחדש את הצעתו להקים ועדת חקירה לבחינת ניגודי עניינים של הפרקליטות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באלול תש"פ

ביום רביעי: ח"כ בצלאל סמוטריץ' יבקש להצביע על ועדת החקירה-ערוץ 7
סמוטריץ' נואם במליאה
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה הערב (שני) ליו"ר הכנסת יריב לוין במליאת הכנסת והודיע כי יעלה את ועדת החקירה לבחינת ניגודי העניינים של השופטים ושל הפרקליטות להצבעה ביום ד' הקרוב.

לאחר שיו"ר הכנסת הודיע בשבוע שעבר כי ימליץ לחברי הליכוד לתמוך בהקמת וועדת חקירה ח"כ סמוטריץ' פתח ואמר ליו"ר כי "אין לך מושג כמה אני שמח שאתה פה."

"יש הזדמנות להתחיל לתקן לא מתקנים בנאומים ובציוצים בטוויטר. מתקנים במעשים. אפשר להתחיל ביום רביעי הזה ולהצביע בעד הקמת וועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק את ההנהלות של כל בכירי מערכת המשפט ואכיפת החוק", אמר סמוטריץ' במליאה.

לדבריו, "תמיד יש לכם תירוצים למה עכשיו. פעם מתחבאים מאחורי התקנון, פעם זה לא העיתוי המתאים, פעם לא נותנים לנו, אכלו לי, שתו לי. הפעם אין מאחורי מה להתחבא. הגשתי את זה לפי כל כללי התקנון. תפסיקו להתעסק כל היום בפוליטיקה של קרדיטים. אני מודיע מראש, אני מוותר על הקרדיט. יש לחקור את העיוותים ואני מציע לחבריי בליכוד ובמפלגות החרדיות ובעצם לכל מי שמחזיק מעצמו אדם הגון שרוצה במדינת ישראל מערכת שלטון חוק צודקת, מוסרית, לא מעוותת ולא מושחתת שפועלת בכח השררה שלה לקידום דברים רעים, להצביע בעד ביום רביעי הקרוב".

"אנחנו לא יכולים להאשים את שי ניצן או מנדלבליט, רק את עצמינו. אם הבית הזה יקח אחריות ויתחיל למשול, נשמור על הדמוקרטיה הישראלית", סיכם ח"כ סמוטריץ'.