כדורגל
כדורגל צילום: istock

הרימה ידיים מראש. שעות ספורות לפני משחקה הערב (שני) שהתקיים באצטדיון נתניה במסגרת המחזור השני של ליגת העל בכדורגל, איימה בני סכנין כי לא תעלה לשחק זאת בשל הכנה לקויה לאחר שמאמנה ושוערה השני נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה. וכנראה שהם ידעו למה הם מאיימים.

העולה החדשה מהמגזר הערבי הובסה בתוצאה החד-צדדית מול מכבי נתניה עם לא פחות משבעה שערים, כשארבעה מתוכם נכבשו עוד במהלך המחצית הראשונה, ועל ארבעה מהם אחראי יונס מלדה שהשווה את שיא השערים העונה של ניקיטה רוקאביציה ממכבי חיפה שעשה זאת בשני משחקים.

כזכור, ההתמודדות בין השתיים הייתה אמורה להתקיים במוצאי השבת, אך בשל עיכוב בהחזרת התשובות של בדיקות הקורונה שערכו במנהלת הליגה לסכנין שמאמנה ושוערה השני נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה, התקבלה החלטה לדחות את המשחק להערב.

בסכנין סרבו לעלות ולשחק ובתחילה ניסו לטעון כי משרד הבריאות הורה להם להיכנס לבידוד גורף כל הקבוצה, אך לאחר שנתגלה כי אין אמת בדבר הוחלט שלא לאפשר את דחיית המשחק.

גבי קניקובסקי פתח את חגיגת השערים בדקה ה-15, מלדה הצטרף אליו כעבור ארבע דקות בלבד ובדקות ה-42 וה-45 כבשו שני אלה שערים נוספים.

מסכת השערים המשיכה גם בתחילת המחצית השניה כשכבר לאחר 3 דקות מפתיחתה, כבש אלעד שחף את החמישי של נתניה ומלדה עם צמד שערים נוסף בתוך 3 דקות, בדקות ה-70 ו-73, הביא לסכנין את תבוסתה הגדולה ביותר בתולדותיה בליגת העל שבכדורגל.

בסכנין אגב בחרו כמו תמיד לצאת במתקפה במקום להודות בחולשתם ויו"ר המועדון מוחמד אבו-יונס הצביע על האשמה בתבוסה של קבוצתו - לא אחרת מאשר מנהלת הליגות בכדורגל.

"זו שערורייה. אנחנו בהחלט דורשים שהמנהלת תתפרק. לא יכול להיות שהם הורו לנו לשחק היום".

גם המנכ"ל חאלד קאסום תקף כשטען למרבה האירוניה לאפליה כנגד המועדון שכבר פעמיים אמור היה לרדת ליגה בעקבות אי העברת תקציב בזמן, השנה ובשנה שעברה, ולא מעט פעמים עונשם בשל אלימות אוהדיהם הומתק בשל נסיבות שונות ומשונות.

"מה ההבדל בינינו ובין חדרה? היו צריכים לנהוג בשני המקרים אותו הדבר. לא התאמנו סדיר כל השבוע, שיתפנו פעולה וכתבנו מכתבים, לא יכול להיות ששחקנים שלנו מקבלים היום הודעות ממשרד הבריאות שאומרות להם להישאר בבידוד, ומהצד השני המנהלת מחייבת אותם להגיע למשחק".

נציין כי משרד הבריאות עצמו הוא שאישר את קיום המשחק הערב בנתניה, כשבמנהלת הליגות אף לא קיבלו שום הודעה כי על קבוצת בני סכנין להיכנס מיידית לבידוד.