ג'ארד קושנר העניק ספר תורה למלך בחריין

המלך סיפר בעבר לנשיא ארה"ב כי לקהילה היהודית יש בית כנסת מפואר, אך בדיקה העלתה שאין בו ספר תורה כשר. קושנר דאג לכתיבת ספר חדש.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ו באלול תש"פ | עודכן: 10:59

ג'ארד קושנר העניק ספר תורה למלך בחריין-ערוץ 7
קושנר מעניק את ספר התורה למלך בחריין
צילום: חשבון הטוויטר של אבי ברקוביץ'

יועצו וחתנו של נשיא ארה"ב ג'ארד קושנר העניק ספר תורה למלך בחריין חמאד בן עיסה אל ח'ליפה בפגישה שקיים עימו בשבוע שעבר.

קושנר סיפר לכתבים כי במהלך פגישה בין מלך בחריין לנשיא טראמפ בשנה שעברה, סיפר המלך כי הוא גאה מאוד שבארצו קיים בית כנסת מפואר בבירה מנאמה שנבנה בתחילת המאה ה-20 ומשרת מאז את יהודי ארצו.

עם זאת, לאחר בדיקה התברר שבבית הכנסת אין ספר תורה כשר. בביקורו האחרון במפרץ, לפני כמה שבועות, העניק קושנר את ספר התורה, אותו רכש באופן פרטי במיוחד, למלך בחריין והסביר שכתיבתו בוצעה 'לכבודו של המלך'.

"זה היה דבר יפה, במיוחד בידיעה שאנחנו בשלב הסופי של הנורמליזציה ומתוך מחשבה על כל היהודים שהולכים להתפלל בבית הכנסת בבחריין בחודשים ובשנים הקרובות, בידיעה שיש מתנה מקושנר להוד מלכותו", אמר גורם בחרייני בכיר.

בשבוע שעבר נחת ג'ארד קושנר בבחריין ונפגש עם המלך, חמד בן עיסא אל חליפה, לקראת ההודעה המשותפת עם ישראל על שלום תמורת שלום.

בסוף השבוע פורסם כי יועצו של הנשיא לענייני המזרח התיכון, אבי ברקוביץ', בוגר עולם התורה החרדי בישראל, נכנס לפגישה עם ספר תורה מהודר עבור המלך, ספר שרכש קושנר מכספו הפרטי מסופר סת"ם בארה"ב.

את ספר התורה העניק קושנר למלך בחריין, עבור הקהילה היהודית הקטנה המתגוררת בבחריין.

ברקוביץ' פרסם הלילה (שלישי) תיעוד ראשון מרגע הענקת ספר התורה למלך בחריין וכתב: "ברגע שג'ארד קושנר העניק להוד מלכותו חמד בן עיסא בן סלמאן אל-ח'ליפה מממלכת בחריין ספר תורה לבית כנסת בבחריין".