עשרות ישראלים ילמדו חינם בבית הספר וורטון למנהל עסקים

מענק בסך עשרה מיליון דולר מאפשר לסטודנטים ישראלים מימון מלא ללימודי MBA בוורטון.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו באלול תש"פ

עשרות ישראלים ילמדו חינם בבית הספר וורטון למנהל עסקים-ערוץ 7
יורי מילנר בטקס הכתרת בוגרי וורטון ב-2017
צילום: ביה"ס וורטון / אוניברסיטת פנסילבניה

נשיאת אוניברסיטת פנסילבניה איימי גוטמן ודיקנית בית הספר וורטון אריקה ה. ג'יימס הכריזו על התחייבות בסך עשרה מיליון דולר מהקרן שהוקמה על ידי בוגר לימודי MBA בוורטון, יורי מילנר ואשתו ג'וליה, להקמת קרן ידידי MBA ישראל.

המענק החדש יאפשר תמיכה כספית בצורת שכר לימוד מלא לסטודנטים ישראלים הלומדים לתואר MBA בבית הספר וורטון שבאוניברסיטת פנסילבניה.

"הפילנתרופיה של יורי מאופיינת בחזון המגדיר את הקריירה העסקית המפוארת שלו. הוא מייסדי פרס פריצת דרך במדעי החיים המכובד (Breakthrough Prize), אשר מכיר בהישגים חלוציים בתחום המדעים", מסרה גוטמן. "כעת, הודות למתנה יוצאת הדופן שתיצור את 'קרן ידידי MBA ישראל', ממחישה הקרן שהוקמה על ידי יורי וג'וליה יוזמה פילנתרופית מלאת חזון נוספת. אנו מודים ליורי ולקרן מעומק הלב על תמיכתם בסטודנטים לתואר שני אשר יעמדו בראש עולם העסקים של מחר".

קרן ידידי MBA ישראל תממן שכר לימוד מלא, לאורך תוכנית ה-MBA הדו-שנתית של וורטון, עבור כ-60 סטודנטים לאורך במשך העשור הבא. המענק מיועד לסטודנטים ישראלים – לרבות סטודנטים אשר השלימו את שירותם הצבאי, למדו במוסד ישראלי ללימודי תואר ראשון או עבדו בחברה ישראלית.

המימון יאפשר תמיכה מיידית וכך יוכל בית הספר לאתר, לקבל ולתמוך בסטודנטים בינלאומיים יוצאים מן הכלל באמצעות חבילות סיוע נדיבות.

"ישראל הפכה למרכז עולמי לחדשנות ובית הספר וורטון תרם במשך שנים רבות להכשרת יזמים מובילים ומנהיגים עסקיים ברחבי העולם. לכן, בעיני, זו התאמה מושלמת", אמר שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר. "כבוגר וורטון, אני שמח שישראלים אחרים יהנו מהחוויה הייחודית הזו".

"אנו נרגשים מהתחייבות הקרן לתמוך במועמדי ה-MBA הטובים והמבריקים ביותר בקהילה הישראלית," אמרה דיקנית וורטון אריקה ג'יימס. "בהיותו חלק ממשפחת וורטון, המחויבות של מר מילנר למשיכת כישרונות מהעולם מקדמת את מטרת בית הספר לעודד אוכלוסיית סטודנטים מגוונת ומכילה לתועלת הקהילה כולה".

"כסטודנט בינלאומי לשעבר, אני מבין את ההשפעה המכוננת שיכולה להיות להשכלה באמריקה ובוורטון," אמר מילנר. "גם ישראל הייתה עבורי ועבור משפחתי בית חשוב והקשר שלנו למדינה עדיין חזק. אני מקווה שמלגה זו תתמוך בסטודנטים המוכשרים ותאפשר להם להביט אל מעבר לאופק ולרדוף אחר החזון שלהם לעולם ושמדינת ישראל תרוויח מהניסיון בעסקים והיזמות איתו ישובו שבוגרי תוכנית וורטון לישראל".

קרן המלגות החדשה משקפת השקעה היסטורית בסיוע לסטודנטים ומשתלבת בקמפייןMore than Ever של וורטון. מימון התוכנית מאפשר לוורטון להציע לסטודנטים הטובים והמבריקים בעולם סיוע פיננסי פורץ מחסומים, אשר יאפשר להם להתערות באופן מלא בחוויית ה-MBA של וורטון. סטודנטים בינלאומיים כמו אלה שייהנו מקרן ידידי MBA ישראל מביאים איתם את הניסיון הגלובלי שלהם ומעשירים את קהילת הסטודנטים ולבסוף את רשת בוגרי וורטון וקהילת העסקים כולה.

מילנר הוא משקיע ישראלי ופילנתרופ בולט בתחום המדעים והטכנולוגיה. הוא למד בוורטון בשנות ה-90' והקים את DST Global, אחת מחברות ההשקעה המובילות בתחום הטכנולוגיה, עם אחזקות הכוללות כמה מחברות האינטרנט הבולטות ביותר. יורי ואשתו ג'וליה חברו למייסד גוגל סרגיי ברין, פריסילה צ'אן ומארק צוקרברג, מייסד פייסבוק ואן ווג'יסקי להקמת Breakthrough Prizes – מה שנחשב כיום למפעל הפרסים המדעיים הגדול בעולם, המכיר בהישגים חשובים ובעיקר חדשים בתחום פיזיקה יסודית, מדעי החיים ומתמטיקה.

ביולי 2015, ביחד עם סטיבן הוקינג, השיק מילנר את יוזמת Breakthrough Listen בשווי 100 מיליון דולר במטרה לחדש את החיפוש אחר בינה חוצנית ביקום ובאפריל 2016, הם השיקו את Breakthrough Starshot – תוכנית מחקר והנדסה בשווי 100 מיליון דולר מיליון שמטרתה לפתח טכנולוגיה למסע בין כוכבים.

תוכניות מחקריות אלה מומנו על ידי קרן הפילנתרופיה על שמם של מילנר ואשתו ג'וליה. מילנר היה הנואם הראשי בטקס סיום לימודי MBA בוורטון בשנת 2017.