'חום שאי אפשר לקבל בשום מקום בחו"ל'

חודש וחצי לפני חתונתו עם שירלי, עולה חדש מצרפת, גילה בנימין, גם הוא עולה מצרפת, כי הוא חולה בסרטן. סיפור על עלייה והתמודדות.

תגיות: עזר מציון
בשיתוף 'עזר מציון' , ח' בתשרי תשפ"א

לחצו כאן כדי לחזק את הפעילות של 'עזר מציון'

חודש וחצי לפני תאריך חתונתו מגלה בנימין סלבדור כי חלה בסרטן. היה זה לאחר שהכיר את שירלי, שניהם עולים חדשים מצרפת שהכירו בישראל.

"כאב לי בכתף. חשבתי שזה בגלל ספורט, אבל בבדיקות אמרו לי שזה סרטן. היה לי קשה כי החתונה אמורה להיות בעוד חודש או חודש וחצי וטיפול בסרטן יימשך יותר. בזמן הזה עדיין לא ידעו איזה סוג של סרטן יש לי. מדובר בסוג מאוד נדיר".

על התקופה המורכבת מספרת גם שירלי המדגישה כי האמונה והתקווה הם שהחזיקו אותם בימים מלאי חשש אלה. תאריך החתונה לא השתנה ובבוקר יום החתונה היה בנימין צריך להגיע לבית החולים כי החום עלה לו, "עשו לי הרבה בדיקות ובצהרים אמרו לי שאני יכול ללכת לחתונה אבל צריך להיזהר".

השניים מספרים על ההתרגשות שליוותה את החתונה בה האורחים ערבבו בכי ושמחה. יום לפני ויום אחרי היה בנימין חלש, אך באירוע החתונה עצמו, הוא מספר, היו בו אנרגיות מיוחדות.

על הקשר עם מתנדבי 'עזר מציון' מספר בנימין כי ההחלטה להישאר לטיפולים בארץ לא הייתה פשוטה, שכן לא הייתה להם אז משפחה בארץ, אך החום המיוחד שהקרינו לעברם אנשי 'עזר מציון', "חום שאי אשפר לקבל בחו"ל, הדוגמא לחום הזה הוא 'עזר מציון'. טל סבג הארגון עזרה לנו הרבה. בכל יום של אשפוז היא הגיעה אלינו, דיברה איתנו, נתנה כל מה שצריך. הטיפולים חשובים אבל המחשבה עלינו לא פחות חשובה".

שירלי רואה בעזרה שקיבלו היא ובעלה מ'עזר מציון' באותם ימים לא פחות מ"נס מהשמים", כלשונה.

הפעילות של 'עזר מציון' מתקיימת בזכות העזרה של הציבור, זה הזמן להתגייס ולתמוך.

לחצו כאן כדי לחזק את הפעילות של 'עזר מציון'