סמוטריץ': נישאר מפלגה ציונית-דתית

יו"ר האיחוד הלאומי שצפוי לרוץ עם נפתלי בנט ברשימת ''ימינה'' גם בבחירות הבאות, מבהיר כי מפלגתו תישאר עצמאית ותדאג לצרכי המגזר.

ערוץ 7 , כ"ו באלול תש"פ

חנוכת משרדי האיחוד הלאומי
חנוכת משרדי האיחוד הלאומי
צילום: האיחוד הלאומי

יו"ר האיחוד הלאומי ח''כ בצלאל סמוטריץ' שצפוי לרוץ עם נפתלי בנט ברשימת ''ימינה'' גם בבחירות הבאות, מבהיר כי מפלגת האיחוד הלאומי תישאר ציונית-דתית ועצמאית.

"זה תנאי להמשך השותפות, אני מבטיח לכם שהמציאות, החיבור הזה לא יהיה שיש כמה נציגים שידאגו לציונות הדתית במפלגה של בנט", אמר סמוטריץ' בהקלטה שפורסמה באתר ישראל היום.

לדבריו, ''תהיה מפלגה ציונית דתית כמו שדיברנו עם נאמנות מוחלטת לערכים ולציבור שתלך יחד עם מפלגת הימין החדש של בנט בסיעה משותפת, ותבנה בסבלנות, בעקביות ובאמינות, לאט לאט, את התשתית למפלגת הציונות הדתית המתחדשת''.

"זה התפקיד שלנו, זאת השליחות שלנו, יש לנו מחויבות למפלגה ציונית דתית כי זה מה שטוב לעם ישראל, מכיוון שערכי הציונות הדתית הם לא ערכים פרטיים שלנו, הם הערכים שאמורים להיות מנחים ומובילים את החברה הישראלית במדינת ישראל כולה. הם הערכים שצריכים להיות התשתית של מדינת ישראל, הגיע הזמן שנפסיק להתבייש בערכים האלה'', הוסיף סמוטריץ'.

סיעת ימינה, שמורכבת ממפלגת הימין החדש והאיחוד הלאומי, מזנקת בסקרי המנדטים האחרונים ומצליחה לגרוף 21 מנדטים. מפלגת הבית היהודי של הרב רפי פרץ פרשה מסיעת ימינה לאחר הבחירות ובינתיים לא מצליחה להתרומם בסקרים.