ח"כ אליהו חסיד: חושש מעימותים עם מתפללים

ח"כ אליהו חסיד זועם על החלטת הממשלה על סגר בתקופת החגים, חושש מעימותים בבתי הכנסת עם המשטרה ומסביר מדוע השר ליצמן התפטר.

חזקי ברוך , כ"ו באלול תש"פ

ח"כ אליהו חסיד (יהדות התורה) זועם על החלטת הממשלה להטיל סגר בתקופת החגים ובשיחה עם ערוץ 7 הוא אומר, "לבחור את הימים הכי חשובים לעם ולעשות סגר - זו טעות".

תחילה אמר ח"כ חסיד, "צריך לפנות למשטרה ולומר לשוטרים, עד לשוטר האחרון בשטח, הוא צריך לדעת שמדובר בימים הנוראים, ימים שעם ישראל יוצא לתפילות, ימים שיש יהודים בעם ישראל שזה היום היחידי שהם יוצאים לבית הכנסת".

לדבריו, "הם צריכים לגלות חמלה והבנה שזה יום חשוב לא פחות מהדברים האחרים. אם מבינים כולם שבהפגנות אי אפשר להגביל, אז צריכים להבין שאי אפשר להציק לציבור בימים כאלה. אם זה בהליכה לבית כנסת, אם זה בהליכה למשפחה של מי שיודע שאין בעיה של תחלואה שמה. חייבים לבוא לקראת הציבור בימים הנוראים".

חסיד זעם על ההחלטה לעשות סגר דווקא עכשיו ולא, למשל, בחופש הגדול. "זה שמדינת ישראל בחרה את הימים הכי חשובים לעם, את הימים שזה הסממן היהודי אצל הרבה יהודים, היא בחרה את היום הזה לעשות סגר ואת החופש או דברים אחרים שהיא יכלה לבחור לעשות סגר היא לא בחרה, אני חושב שזה טעות", אמר.

"על זה התפטר הרב ליצמן", הוסיף. "הוא וויתר על המקום שלו במשרד השיכון למען מחאה לעם ישראל על הרוב שרוצה לצאת לבית הכנסת".