חגים-בדידות-קורונה: הזמן ללמוד כיצד עוברים מרווקות לחתונה

'בקרוב כלה' - כנס וירטואלי שמאגד 12 מרצות שיעשו הכל כדי להוביל כל רווקה בישראל - לחופה מאושרת

תוכן שיווקי , כ"ו באלול תש"פ

חגים-בדידות-קורונה: הזמן ללמוד כיצד עוברים מרווקות לחתונה-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: iStock

בכל שנה תקופת החגים מעצימה את הבדידות שברווקות. השנה, בעקבות הקורונה וההתכנסות פנימה - הקושי מתעצם שבעתיים ורווקות רבות מתמודדות עם האכזבה שהנה , הגיעה עוד שנה – ואני עדיין לבד.

לשם כך, יזמה פנינה פרייליך (45), מאמנת רווקות לחתונה - כנס וירטואלי ייחודי המאגד בתוכו 12 מרצות ונשות מקצוע שיתנו כלים שיסייעו לרווקות לעבור את תקופת החגים בטוב "החגים מאוד מאתגרים והשנה אין לאן לברוח; הסגר, הקורונה, אין נסיעות להודו, או אופציה למקום מפלט אחר בארץ. אין פגישות משפחתיות ונסיעות עם חברות וזה ללא ספק מאתגר. כל רווקה רוצה לעבור את התקופה הזו באנרגיה טובה, למרות התקיעות ואם אפשר - וזה אפשרי - להתקדם גם לחתונה שלה".

בכנס שהפיקה הדר לוז משתתפות מגוון מרצות; פנינה פרייליך, יעל אמיתי, מרים פישביין, רעות נבון, שמחה דסה, רעות רוט, אסתר גייגר, אסתר סולטן, תחיה שטמר, חדוה לוי, גיליה בן גד וצופיה גרינפלד.

במה עוסקות ההרצאות בכנס?

"כל הרצאה נותנת כיוונים, כלים ותובנות שמקדמים את הבחורה הרווקה לחתונה. הרבה רווקות כבר איבדו את האמון באפשרות, שדייט בסופו של דבר הוא מה שיביא אותן לידי חתונה. לכן, בהרצאות יינתנו הרבה מאוד טיפים והכוונה להתנהלות בונה קשר בדייטים ,שיוצרת חתונות. בכנס יתארחו 12 מרצות שרובן מאמנות לחתונה אבל לא רק; יש הרצאה על כיבוד הורים והשלכות הקשר עם ההורים על הדרך שבנות עוברות עד החתונה. יתארחו בכנס גם סטייליסטית, צלמת ומאפרת שיתנו את הזווית שלהן לגבי הניראות החיצונית ומה המקום שלה בדרך לחתונה".

מרצות הכנס
צילום:יח"צ

להביט לחסמים בעיניים

פרייליך, למדה אימון רווקות לחתונה והתאהבה במקצוע החשוב. "זה החלום שלי: לקחת רווקה לחתונה", היא אומרת. "כשמונים אחוז מהקשרים נגמרים אחרי דייט אחד ואם באים בגישה נכונה של להכיר בנאדם וממקום שמביא אותך כמו שצריך ונפגשים רק עם מי שעשוי להתאים במדויק למה שאת מחפשת - אז הדייט הראשון הופך להיות אפקטיבי וכן - הוא יכול להתפתח לקשר ארוך ואולי גם לחתונה. אחד המסרים המרכזיים שנלמד בכנס הוירטואלי הוא איך להגביר אקטיביות. למצוא דרכים להגיע להצעות, מה את עושה כדי להיות במיטבך כדי שהדייט יהיה מוצלח, איך את מתגברת על פחדים, מספרת לו דברים אישיים ומה את עושה כשמשהו מפריע לך. המטרה היא להגיע למקום של להביא את עצמך 'בהכי טוב'. באופן שמפתח קשר זוגי".

מה התהליך שעוברות הבנות אצלך באימון מ'רווקות - לחתונה'?

"זה ממש מגוון ומשתנה מאחת לאחת; למשל - מישהי הגיעה אליי אחרי שנים רבות ומתסכלות בדייטים. היו לה אמנם הצעות אבל כל פעם אחרי כמה דייטים - זה היה נגמר. הבנו שיש לה פחד מלהיפתח, מלהביא את עצמה, ולספר דברים אישיים - ולכן זה נתקע. היא עברה תהליך שלימד אותה לחשוף רגשות ולהיות מוכנה להיפגע אם הקשר לא יצליח וב"ה תוך כמה חודשים היא התארסה".

איך ועל מה עובדים בעיקר באימון אצלך?

"כמאמנת, אני קודם כל רואה אותה כבר כלה. באימון האישי, אני שואלת המון שאלות ותמיד מאמינה שהמתאמנת מומחית לעצמה ואני רק עוזרת לה להגיע ליעדים שהיא מציבה בעזרת שאלות וכלי אימון. האימון הוא מאד מכוון מטרה ויש לו תוצאות בזמן קצר יחסית. רוב המתאמנות הן בחורות מוצלחות ונורמטיביות, שהחיים עובדים להן טוב. אבל להתחתן, הן לא מצליחות. הרבה מגיעות בגלל חוסר בהצעות. כשאנחנו מעמיקות באימון בפערים בין הרצון למציאות, נזהה לרוב פחד שחוסם אותה, ונמצא את הכלים להתמודד מולו דרך זה שאנו מבינות את ההגנה שהפחד הזה מספק לבחורה. להתחתן ולהקים משפחה זה רצון טבעי של כל אחת ואחד מאיתנו וצריך לפעמים לגלות מחדש את הרצון הכמוס הזה. באה אליי בחורה שעברה שש שנות דייטים וטענה בקול רם שהיא לא רוצה להתחתן. בכלל. אבל בכל זאת היא הגיעה אליי... אחרי תהליך, היא הבינה שבוודאי יש בה מקום שרוצה אהבה, משפחה, ילדים. לאט לאט קילפנו את השכבות שכיסו את הרצון הטבעי הזה - להתחתן. הצלחנו ב"ה לעורר אותו. התברר שהיה לה סיפור חיים מורכב מאוד שמנע ממנה כביכול לרצות את זה, כלפי חוץ. סיפורי החיים שמאחורי כל אימון מרווקות לחתונה - שונים זה מזה. אבל לא פעם החסמים מאוד מתחברים לכיבוד הורים. מערכות היחסים ההוריות שלנו משפיעות על איך שאנחנו תופסים משפחה. בשיחת האימון נפתח את המקום שבו הבחורה נמצאת כיום והיא תמצא את השינוי שיאפשר לה להתחתן בסופו של דבר".

"היתה אצלי מישהי שהתפקיד שלה בחיים היה 'להציל את ההורים שלה', לדאוג להם ולשמוע את הצרות שלהם - והיא תמיד היתה 'החזקה' מולם. ילדה הורית כזאת. התוצאה, שהיא לא סומכת עליהם בחיים שלה. מה שאמנם עזר להורים שלה - העלה לה פחדים מטורפים מזוגיות. היא ראתה את חוסר היציבות שלהם וחוסר היכולת שלהם להתמודד עם עול החיים. הפחדים האלה לא רציונליים; לכן לא מספיק שאנחנו עונים עליהם באופן הכרתי, כי הרגשות שלנו לא תמיד משתכנעים - וזו עיקר העבודה שלנו; בלחבר את הרגשות שלנו לרצון הגדול ולתובנות בשכל . להביא את המתאמנת להרגיש בטחון, רוגע ושחרור. להרגיש בראש, בלב ובגוף כמה הזוגיות היא מקום נפלא. לצאת מאורסת מהקליניקה, זה תהליך שיכול לארוך כשנה, כל מקרה לגופו".

מה האני מאמין שלך?

"כל אחת יכולה להגיע לזוגיות מאושרת. יש הרבה כלים בעולם הזה ואם הקב"ה ציווה עלינו להתחתן ולהקים משפחה הוא גם נתן לנו כלים ליצור את החתונה, להגיע אליה ולהיות אנשי משפחה יציבים ומאושרים".

להרשמה לכנס החינמי 'בקרוב כלה' – הכנס שיקצר לך את הדרך לחופה – לחצי כאן.