צו ההרחקה הוא בסך הכל נייר? האזיק האלקטרוני של סופרקום יאכוף

הפיתוח החדש והחכם של סופרקום הינו אזיק אלקטרוני אשר אמור לסייע באכיפת צווי הרחקה. אנחנו התאהבנו ברעיון הגאוני.

תוכן שיווקי , כ"ז באלול תש"פ

צו ההרחקה הוא בסך הכל נייר? האזיק האלקטרוני של סופרקום יאכוף-ערוץ 7
סופרקום - PureMonitor
צילום:יח"צ

הפיתוח החדש והחכם של סופרקום הינו אזיק אלקטרוני אשר אמור לסייע באכיפת צווי הרחקה.

אלימות משפחתית, איומים ורצח נשים בישראל – כל אלו יכולים להוביל לצו הגנה למניעת אלימות במשפחה, את צו ההרחקה מהבית יכולים לבקש מבית הדין לענייני המשפחה: בני משפחה הקרובים, היועץ המשפטי לממשלה או מי מטעמו, עובדים סוציאליים במינוי מיוחד ותובעים משטרתיים.

המטרה העיקרית של צו ההרחקה היא לאפשר הגנה וחיים רגועים עבור האדם שמאוים, על פי הוראת החוק הצו אמור למנוע מהצד המאיים להתקרב במרחק שנקבע לצד המאוים.

תוקפו של צו הרחקה מהבית נע בין חודש, שלושה חודשים, חצי שנה ועד הארכת התוקף למקסימום שנה.
כוחה של משטרת ישראל אינו קטן והמטרה שלה היא לאכוף את צווי האכיפה, אך הבעיה העיקרית אינה נעוצה רק בהעדר כוח אדם ומשאבים: במצב של צו הרחקה, אין מעקב טכנולוגי על האנשים להם הוציאו את צו ההרחקה עקב אלימות במשפחה.

המציאות פשוטה וכואבת, מי שרוצה לצאת ולפגוע יעשה זאת עם או בלי צו ורק מכיוון ובשיטה הקיימת כיום, לא ניתן לעקוב אחר גורם מאיים כתוצאה מצו הרחקה, ולדעת האם התקרב לצד המאוים.

סופרקום - אזיק אלקטרוני
Shutterstock

לא טוב היות הצו לבדו – האזיק האלקטרוני של סופרקום אוכף ברמה גבוהה

למרות שישנם מצבים בהם צו ההרחקה מהבית ניתן עקב אלימות כלפי גברים או ילדים, האוכלוסייה העיקרית הסובלת מאלימות במשפחה היא הנשים המוכות. בהתאם לדיווחים של ארגוני הנשים בישראל ישנן עשרות אלפי נשים מוכות בכל שנה המתמודדות עם אלימות ברמות משתנות, הנגמרת במקרה "הפחות גרוע" בפציעות חמורות בגוף ובמקרה הרע ברצח אלים.

בהתאם לדו"ח שפרסם מרכז המחקר והמידע של הכנסת, כ- 917 אסירים שנכלאו עקב עבירות אלימות במשפחה שוחררו במהלך שנת 2019. עוד עולה מהדו"ח כי לא קיים נוהל או הסדרה בנושא טיפול באסירי אלימות במשפחה עם שחרורם מהכלא, אלו מסווגים כפוטנציאל גבוה לאלימות במשפחה והתעלמות מצו ההרחקה וכי 83% מהאסירים השתחררו במסגרת שחרור מנהלי ללא קשר לדרגת הסיכון או מידת העבירה שלהם.

אי היכולת לאכוף את צו ההרחקה והטיפול בסיכון הקיים כיום אינם גזרה נצחית – בעזרת הפיתוח הטכנולוגי של חברת הזיהוי והמעקב, סופרקום, ניתן לאכוף את צו ההרחקה.

האזיק האלקטרוני של סופרקום (PureTag) הוא גלגל ההצלה לגורמי האכיפה, כדי להתמודד עם האלימות במשפחה. באמצעות האזיק האלקטרוני בשילוב אפליקציית PureProtect מבית סופרקום, ניתן לוודא אי הפרת הצו ולאכוף בזמן אמת אחר כל הגורמים שנבחרו לפיקוח ואכיפה ברמה גבוהה מטעם גורמי אכיפה החוק. האזיק האלקטרוני יודע להתריע על התקרבות הגורם האלים אל הגורם המאוים, דבר המאפשר לגורמי אכיפת החוק לאכוף את הצו, בהגעה מהירה ומצילת חיים.

איך האזיק האלקטרוני של סופרקום עובד? ממה הוא עשוי?

האזיק האלקטרוני מבית סופרקום משלב טכנולוגיות המאפשרות מעקב ואכיפה של צווי ההרחקה לטובת הצלת חיים. סופרקום מציעה פתרון נוח, מתקדם וידידותי הן לקורבן והן לתוקף. בעוד הקורבן מצויד בסמארטפון ייעודי, סופרקום מאפשרת נוחות ופשטות גם לתוקף: האזיק האלקטרוני דק, ארגונומי, היפואלרגני, קל משקל וכן אטום למים ואבק.

שימוש באזיק אלקטרוני לאכיפת צו הרחקה מהבית, יכול לאפשר לגורמי האכיפה להשתמש בצורה יעילה יותר במשאבים המוגבלים העומדים לרשותם, המשאבים יופעלו רק לצורך שימוש באפליקציית ניהול המעקב PureProtect בממשק מאובטח ושליחת גורמי אכיפה במידה ומבוצעת עבירה.