הרב רפי פרץ דרש, היועמ"ש בולם

היועץ המשפטי של משרד הבריאות מתנגד להחלטת הממשלה לאפשר לתלמידי ישיבות להישאר במוסדות עד למוצאי יום כיפור.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באלול תש"פ

רפי פרץ
רפי פרץ
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ שלח היום (שלישי) מכתב חריף לראש הממשלה נתניהו ולשר הבריאות אדלשטיין, בו דרש ליישם את החלטת הממשלה לאפשר לתלמידי ישיבות להישאר במוסדותיהם עד למוצאי יום כיפור.

במהלך ישיבת הממשלה בה הוחלט על סגר, דרש השר רפי פרץ לאפשר לישיבות להישאר במוסדות הלימוד במודל קפסולות עד למוצאי יום הכיפור. שר הבריאות אדלשטיין תמך והממשלה אישרה זאת.

כעת מתברר כי הייעוץ המשפטי במשרד הבריאות מתנגד בטענה כי זו אפליה ועל התלמידים להישאר עד אחרי סוכות או לנסוע עוד השבוע חזרה לביתם.

"הטענה כי ההחלטה מפלה אינה מקובלת כלל וכלל", כתב הרב פרץ לנתניהו ואדלשטיין. ''תלמידי הישיבות והמכינות סגורים בקפסולות, על פי כל ההנחיות, למשך שלושה שבועות רצופים. במוצאי יום הכיפורים יהיו כל התלמידים לאחר "בידוד" מחמיר ביותר, ואין כל חשש בריאותי בחזרתם לביתם.

״ההצדקה להחרגתם של בני הישיבות והמכינות, נובעת מכך שהם אכן נמצאים במסגרת חריגה. גם כאשר המשק חזר לפעילות סדירה, וניתן היה לשבת בבתי קפה, להיכנס לחדרי כושר, ולהגיע למקומות העבודה כרגיל, תלמידי הישיבות והמכינות המשיכו להיות במסגרת מחמירה של קפסולות, ולא חזרו לשגרה רגילה כשאר האזרחים. איש לא הלין על כך שמדובר באפלייתם של בני הישיבות. דווקא כעת, פגיעה בתלמידי הישיבות והמכינות, שנמצאים במתווה מחמיר וחריג, בשם טענת אפליה לטובתם, היא מקוממת״.

לסיום כתב השר, ״אני מתנגד לכל שינוי בהסדר שהוסכם עליו בממשלה, ואבקשכם להבהיר כי לבני הישיבות והמכינות יתאפשר לשוב לביתם לאחר יום הכיפורים״.