קליפ חדש ליהודה כ"ץ: "תודה"

הזמר יהודה כץ החליט שדווקא בימים אלו צריך להגיד תודה והוציא קליפ עם להקת "המעגל" על רקע נופי הישוב תקוע

יערה וייס , כ"ו באלול תש"פ

יהודה כ"ץ
יהודה כ"ץ
צילום: מתוך הקליפ

"נפלו עליי שני ניגונים ביום אחד, אז שלחתי אותם לחמוטל, והיא כתבה מילים", אומר הזמר יהודה כ"ץ על הסינגל החדש שהוציא.

כץ, סולן להקת רבע לשבע בעבר ומי שחתום על הלהיט "אהבת ישראל בנשמה", חבר עכשיו ללהקת "המעגל", איתה הוא מופיע כבר ארבע שנים, ויחד צילמו והפיקו קליפ על רקע נופי הישוב תקוע.

את המילים לקליפ כתבה חמוטל בן-זאב ("לתת", "עולה עולה" ועוד), ששיתוף הפעולה אתה התחיל כבר משנת 2000. כץ: "חמוטל כתבה לנו מילים כמו 'איש אחד בלב אחד, כך אני חולם עלינו', אז הרגשתי שאת השיר הזה היא חייבת לכתוב", הוא אומר.

על הרעיון לכתיבת שיר בשם "תודה" דווקא בתקופה מצומצמת כזאת, אומר כ"ץ: "בתחילת הקורונה הייתי בבידוד בהתחלה, וזה גרם לי לחשוב מה קורה כאן. נוכחתי לדעת שמצד אחד הרבה תסכול, אבל מצד שני הבנתי שהקב"ה מדבר איתנו מדבר בקול רם, ומה שאני שמעתי הוא שזה הזמן לעשות שינויים בחיים, והדבר הראשון הוא להגיד תודה על מה שיש".

ובאמת, הקליפ מציג עושר גדול, בדמות יין ותפילות שבח - למרות הקורונה. "יש לנו זכות גדולה לגור בארץ ישראל, וזה ממש לא מובן מאליו על רקע כל הבלאגן שקורה בעולם. רק על זה צריך לומר תודה", אומר כ"ץ.

"אנחנו ממש קטנים בתסריט הרחב כל כך של הקב"ה", הוא מוסיף, "אז צריך לזכור שבסופו של דבר הוא אוהב אותנו, וזה הזמן להגיד תודה. על הכל".