רוני רימון: אם יהיה שלום חם - העסקים יפרחו

האסטרטג רוני רימון מדבר בערוץ 7 על הפן הכלכלי של ההסכם בין ישראל ואיחוד האמירויות ומציין כי שני הצדדים עתידים להרוויח משמעותית.

ניצן קידר , כ"ו באלול תש"פ

רוני רימון
רוני רימון
צילום: ניצן קידר

ההסכם עם איחוד האמירויות פותח הזדמנויות לא רק בתחום המדיני והביטחוני אלא גם הכלכלי. האסטרטג רוני רימון כבר חתם על הסכם שיתוף פעולה ייחודי שחתם עם חברת הייעוץ התקשורתי Nettresults היושבת באמירויות.

רימון מספר בראיון לערוץ 7 על הצעד המהיר. "לחברה קוראים Nettresults והיא יושבת באבו דאבי ובדובאי ואנחנו בהחלט נעזור חברה אחת לשנייה בייצוג לקוחות הדדי. אנחנו מקווים לייצג בישראל חברות מהאמירויות וחברות ישראליות שיירצו שירותים של יחסי ציבור באמירויות נפנה אותם לשותפים שלנו שם. אנחנו מקווים לעזור לחברות בשתי המדינות".

"אנחנו נשמח לייצג חברות מהאמירויות בתחומי הייטק ובתחומים אחרים וזו יכולה להיות תחילתה של ידידות מופלאה", הוא מוסיף.

לדעתו, "ההסכם בין ישראל לאמירויות, אם הוא אכן יהיה שלום חם, יעודד הרבה מאוד עשיית עסקים. אני כבר רואה שחברות ישראליות מחפשות הזדמנויות באמירויות. אם ההבטחות יתממשו אז נראה עסקים מכל הסוגים והמינים – כולל עסקים קטנים – עושות עסקים עם האמירויות. זו יכולה להיות הזדמנות לאנשי עסקים בשתי המדינות בכל סדרי הגודל – לעשות עסקים".

רימון מתייחס לקבלת הפנים הנלהבת למעט הישראלים שכבר הגיעו לדובאי ואפילו להכנות לאפשרות הגשת אוכל כשר. "על פניו נראה שהם יוצאים מגדרם כדי לכבד אותנו ולקרוא לנו לבוא. הנושא של הכשרות הוא מחווה ומהלך עסקי נכון. מבחינתם אנשים שמקפידים על כשרות יוכלו לבקר בישראל ללא בעיה. אני מצפה גם שאנשים מאיחוד האמירויות יגיעו לבקר כאן ישראל".

לשאלה כיצד שותפיו באיחוד האמירויות קיבלו את הבשורה על נרמול היחסים עם ישראל עונה רימון, "הם התלהבו מאוד. עסקים מתחת לשולחן היו בין נציגים משתי המדינות שנים רבות, אבל העובדה שניתן לתת לקשר פומבי ויש טקס חתימה בהשתתפות מנהיגים, זה משהו מיוחד. הם שמחים על האפשרות שמעכשיו יוכלו לפעול בגלוי ואני צופה שיתופי פעולה מאוד נרחבים בין חברות, אנשי עסקים וגופים שונים מישראל ואיחוד האמירויות".