החשד לעדויות שקר:
נסגר תיק החקירה נגד אב הבית במעון ראש הממשלה

תיק החקירה בחשד למסירת עדויות שקר בתביעת שירה רבן נגד שרה נתניהו נסגר. עם זאת יבחנו צעדים משעתיים נגד אב הבית אפי אזולאי.

ערוץ 7 , כ"ו באלול תש"פ

נסגר תיק החקירה נגד אב הבית במעון ראש הממשלה-ערוץ 7
יחידת להב 433
פלאש 90

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה לאפי אזולאי, אב הבית במעון ראש הממשלה, כי התיק הפלילי בגין מעורבותו במסירת תצהירי שקר ועדויות שקר לטובתה של שרה נתניהו ייסגר, ויועבר לבחינה באפיק המשמעתי, באמצעות נציבות שירות המדינה, בהיותו עובד ציבור.

לגבי שתי עובדות המעון, אשר נחקרו בחשד למסירת תצהירים כוזבים במסגרת הליך בבית הדין לעבודה, החליטה הפרקליטות כי במכלול הנסיבות התיק בעניינן ייסגר אף הוא.

מהפרקליטות נמסר כי "בהתאם לתיקון בסעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי, לא נוכל למסור את העילות לסגירת התיקים".

נזכיר כי במסגרת הליך בבית הדין לעבודה, בו הגישה עובדת מעון רה"מ לשעבר, שירה רבן, תביעה נגד שורה של נתבעים ובהם משרד ראש הממשלה ושרה נתניהו, פנתה אחת העובדות שמסרה תצהיר ועדות בבית הדין מטעמה של נתניהו אל הלשכה המשפטית במשרד ראש הממשלה, וטענה כי התצהיר והעדות שמסרה מטעמה של נתניהו כללו חלקים שאינם אמת.

העניין הועבר לחקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 ולאחר בחינת חומר הראיות, הגיעה הפרקליטות למסקנה כי אין להעמיד לדין פלילי את המעורבים. בצד זאת, כאמור, הוחלט להעביר לבחינה באפיק המשמעתי את עניינו של אזולאי.