ח"כ יעקב אשרדוברות הכנסת

יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) אמר היום (שלישי) כי ניסה "בכל דרך" להביא לעוצר לילי בלבד עד לאחר יום כיפור.

"ניסיתי בכל דרך להפוך את סדר הדברים ולהתחיל עם עוצר לילי ורק אחרי יום כיפור לעבור לסגר מלא", אמר, "אך עמדת משרד הבריאות התקבלה".

לדבריו, "אני מאיץ בממשלה להעביר את התקנות כמה שיותר מהר וכן להביא אותן כמה שיותר מושלמות מבחינת השתקפות הדברים לחיים עצמם, הצדק בדברים והשכל שלהם כולל האספקטים הנוגעים לחגים"

הוא הוסיף, "הסגר הוא לא טוב ואף אחד לא אוהב אותו אך זו ההחלטה שהתקבלה ואני לא רואה אף אחד עם כתפיים מספיק רחבות לומר שלא צריך".

"ניסיתי בכל דרך לבקש מכל הדרגים שיעשו היפוך ויתחילו בשלב א' של עוצר לילי עד יום כיפור, דבר שיאפשר בלימה של הנגיף לצד המשך המסחר וכן לתת זמן לאנשים להתארגן לחגים עצמם, ושהשלב הקשה יותר יחל במוצאי כיפור ויכלול את סוכות", ציין. "עמדתו של משרד הבריאות הייתה להתחיל חזק ואז לרדת. אף אחד לא יודע מי צודק וסגר הוא החלטה קשה לכולנו".

בהתייחסו לטענות חברי הוועדה על העיכוב בהעברת התקנות הנוגעות לסגר לוועדה סיפר כי "בשיחה עם הייעוץ המשפטי של משרד הבריאות, לחצתי עליהם להעביר את התקנות עוד היום והם טוענים שהם עובדים סביב השעון לדייק את הדברים ולהביאם בהקדם. אנחנו מבקשים את התקנות כמה שיותר מהר שנוכל לקיים את הדיון".