שי מימון, תושב מצפה כרמים, מספר על המאבק

לתמיכה במצפה כרמים - לחצו כאן

שי מימון, תושב מצפה כרמים נשוי ואב לחמישה ילדים, מספר על התחושות הקשות לאחר פסיקת שופטי בג"ץ להרוס את היישוב וקורא לציבור להירתם למאבק ולסייע ליישוב.

מימון, המתגורר ביישוב מאז הקמתו מספר, "מצפה כרמים בשבילי זה בית, זו קהילה חמה, זה יישוב שכל אחד יכול למצוא בו את עצמו, גם קהילה תורנית, גם קהילה חברתית חמה, אנשים שיודעים לתת יד לעזרה, מקום לבנות בו חיים. מקום של חברים ורעות. זה בית שנמצא עכשיו באתגר מאוד גדול שיכול להיות מאוד עצוב מה שיקרה פה ויכול להיות שלא. זה תלוי בנו עכשיו".

מימון מתראיין כשהוא לבוש בחולצה עליה נכתב 'מצפה כרמים - בהשגחת הבג"ץ' ומסביר, "החולצה הזו מראה כמה זמן אנחנו בתהליך, זו חולצה שהקהילה הוציאה לפני שלוש או ארבע שנים. זה מראה כמה עמוק ביישוב. יישוב רגיל עצמאי חוקי ומתפתח, מתפתח כמו ילד - בהתחלה הוא צעיר אח"כ משפחות נהיות ותיקות ובאות משפחות צעירות ודם חדש ואצלנו זה לא קרה".

"אנחנו תקועים כבר עשר שנים אחרי שבג"ץ הוציא צו מניעה ליישוב וזה מאוד הקשה עלינו, אבל חשבנו שלאור הדרך שעשינו ולאור זאת שהיישוב חוקי, ולאור זאת שהיישוב הוקם בהחלטת מדינה, ולאור זה ששופט מחוזי פסק לטובתנו, ולאור זה שהיועמ"ש הכריע בעדנו, ולאור מה ששופטי בג"ץ אמרו בחוק ההסדרה - שצריך להסדיר מקרים מסוימים בהתיישבות בדרך אחרת, לא בחוק ההסדרה, כבר חשבנו שאנחנו נוכשר ונוסדר. בג"ץ הלך נגד הערכות המשפטיות, נגד כל המערכת הפוליטית מימין ומשמאל וזה פשוט נוראי, שובר את ליבנו", הסביר מימון.

מימון סיפר על היום בו שמע על פסיקת בג"ץ להרוס את היישוב, "זה היה יום חמישי אחה"צ, ישבתי פה עם חבר ופתאום מתקשר אלי אדם מהמערכת הפוליטית, הופתעתי שהוא מתקשר אלי, ואז הוא אמר לי 'אני מצטער' שאלתי אותו על מה? ואיך ששאלתי אותו על מה נפל לי האסימון, ושאלתי 'פסקו להחריב את היישוב?' זה אגרוף בבטן. גם אם חשבנו והעלינו על דעתנו את האפשרות הזאת זה פשוט היה ממש קשה והכניס אותנו לסחרור. מעין עננה שירדה על כל היישוב, והחלטנו שממשיכים הלאה. נאמין ובעז"ה ננצח אני לא יודע איך אבל נעשה כדי שזה יקרה".

מימון מסביר כי המאבק הוא לא רק על בתי מצפה כרמים, משום שההחלטה של שופטי בג"ץ לא לעשות שימוש בתקנת השוק עלולה להביא להרס אלפי בתים ביהודה ושומרון.

"בסוף חשוב שמדינת ישראל תסדיר את המקום, יש פה מערכת פוליטית וראש ממשלה שזה קורה במשמרת שלו", ציין מימון, "המערכת הפוליטית יכולה להסדיר בכל מיני כלים, כלים חקיקתיים, כלים משפטיים וברור לנו שזה יכול לקרות. בג"ץ בודק דברים בפריזמה משפטית, במקרה הזה די ברור שהוא טעה, וברור שהפסיקה הזאת היא לא עניינית ושמאחוריה מניעים לא אחרים".

לדברי מימון תמיכה ציבורית רחבה יכולה לסייע רבות למאבק, "כל מי שנכנס מתחת לאלונקה ונותן כתף, מעיף אותו קדימה, זה גם התמיכה וגם מבחינה רגשית כשאנחנו מרגישים שאנשים מחזקים אותנו ואנשים איתנו, מצפה כרמים עכשיו צריכה את זה"

לתמיכה במצפה כרמים - לחצו כאן