השר איציק שמולי
השר איציק שמוליצילום: חזקי ברוך

משרד העבודה והרווחה יתיר לדיירים במסגרות של מינהל מוגבלויות לצאת לחופשות חג בחיק משפחתם, לראשונה מאז פרוץ מגיפת הקורונה.

זאת בכפוף להצהרה של משפחתו של הדייר כי איש מבני הבית אינו נמצא בבידוד או נדבק בקורונה. היציאה לביקורי משפחות תתאפשר במהלך כל ערבי החג ועד לבוקר שלמחרת החג.

עם חזרתם של הדיירים למסגרות הם יתבקשו לעבור בדיקת קורונה או על ידי קופת החולים בה הם חברים או במסגרת עצמה, בהתאם לזמינות הבדיקה במסגרת.

יציאה במהלך חול המועד סוכות תתאפשר בהתאם לשיקול דעת הגורמים המקצועיים בתוך המסגרת.

ביקורי משפחות בתוך המסגרות תתאפשר בהתאם לשיקול דעתו של מנהל המסגרת, על פי העדפת טובתו של הדייר. הביקור ייערך בהתאם ובכפוף להנחיות התו הסגול.

לדברי שר העבודה והרווחה איציק שמולי: "בידודם של החוסים במעונות מבני משפחותיהם לתקופה ממושכת עלול להותיר בהם צלקת מיותרת. ככל שאין מחלות רקע מסכנות- מוגבלותם אינה צריכה להוות סיבה לבידודם ולכן הוריתי לאפשר את יציאתם לחיק המשפחה. מצאנו את האיזון הראוי בין החובה לשמור על בריאותם של הדיירים ובין רצונם הטבעי לבלות בחיק משפחתם".

"אנו פועלים כל העת מול משרד הבריאות על מנת לוודא שלרשות המסגרות יעמדו מספיק ערכות לבדיקת קורונה, כדי שהצוותים המקצועיים יוכלו לשמור על בריאותם של כלל הדיירים. אני מודה למנכל המשרד, ד"ר אביגדור קפלן, לסמנכ"ל תחום מוגבלויות מר גדעון שלום ולרופאה הראשית דר׳ שגית ארבל אלון ולכל צוות המשרד על הנכונות הרבה ועל שיתוף הפעולה", הוסיף שמולי.