מכבי ראשל"צ פורשת מאירופה

סגנית האלופה הישראלית בשנתיים האחרונות, הודיעה כי לאור מתווה הקורונה החדש שהונהג במפעל היורוקאפ והמצב הכלכלי הרעוע, הם עוזבים

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ו באלול תש"פ

מכבי ראשל"צ פורשת מאירופה-ערוץ 7
גודס. עוזב את אירופה
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

פחות נציגה ישראלית באירופה. הקורונה מתחילה לתת את אותותיה גם בכל הקשור לייצוג ישראל באירופה.

סגנית אלופת ליגת העל בכדורסל, מכבי ראשון לציון, הודיעה הערב (שלישי) כי לא תשחק בעונה הבאה במפעל היורוקאפ האירופי, מפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה.

הכתומים מעיר היין השתתפו בעונה שעברה לראשונה בתולדותיהם במפעל האירופי היוקרתי ונחלו כישלון חרוץ כשסיימו במקום החמישי בשלב הבתים. הפעם, הם קיוו והאמינו, הדברים יהיו אחרת ואז הגיעה הקורונה.

למרות שהצליחה לשמור על שלושה משחקניהם המובילים בשנה שעברה, דריל מונרו, נועם דוברת ונמרוד טישמן, בכל זאת עברה ראשל"צ שינוי משמעותי בסגל השחקנים לקראת העונה הקרובה כשצירפה את הזרים אייזיאה טיילור, שון ארמנד ואקיל מיטשל והישראלים גולן גוט ועידו פליישר.

ראשל"צ שעיקר הכספים שבה מגיעים מהעירייה, הבינה כי המתווה החדש של מפעל היורוקאפ, בדומה לזה של מפעל היורוליג היוקרתי ביותר בכדורסל האירופי, לא מאפשר לה לקחת חלק במשחקים של המפעל האירופי.

משכך, הודיעה ראשל"צ, שבועיים לפני משחק הפתיחה של המפעל האירופי כי היא נאלצת לפרוש מהשתתפות וייצוג ישראל במפעל השני בחשיבותו באירופה.

בהודעתה הרשמית כתבה ראשל"צ: "מועדון הכדורסל מכבי ראשון לציון נרשם בחודש יוני האחרון ליורוקאפ וזאת לאחר שהקבוצה סיימה את עונת המשחקים 2019/20 כסגנית אלופת המדינה וכחלק מאסטרטגיה של מועדון שרוצה לגדול ולהתחרות ברמה הגבוהה ביותר", נכתב בהודעתה של ראשון לציון, "לצערנו הרב, מסגרת הלו"ז הנוכחי בו הקבוצה נדרשת כבר בעוד שבועיים לשחק משחק ראשון בגרמניה, התגברות מצב התחלואה בישראל, הסגר הצפוי, חוסר הוודאות, הקשיים הצפויים בטיסות לאירופה ואירוח קבוצות בישראל, הבעיות הלוגיסטיות המורכבות ובעיקר הדאגה לבריאות ושלום השחקנים, המאמנים והצוות לא הותירו בפני הנהלת המועדון ברירה, אלא, לבטל את ההשתתפות ביורוקאפ".

בראשון לציון המשיכו וכתבו: "אנו עושים זאת בלב כבד אך מתוך תחושת אחריות והפנמת המציאות הנוכחית. מכבי ראשון לציון חרטה על דגלה להשתתף דרך קבע במסגרות האירופיות ומתחייבת בפני אוהדי הקבוצה לחזור ולשחק בזירה האירופית מהר ככל האפשר".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il