בצלאל סמוטריץ': נתניהו מסתיר את המחיר של הסכם השלום

יו"ר האיחוד הלאומי: "כשמישהו קונה דבר חדש וטוב אפשר לברך אותו אבל גם לשאול כמה זה עלה לו כדי לוודא שלא עבדו עליו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באלול תש"פ

בצלאל סמוטריץ': נתניהו מסתיר את המחיר של הסכם השלום-ערוץ 7
רגע החתימה
צילום: הבית הלבן

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', התייחס בפוסט שפרסם הערב (שלישי) לחתימת הסכם השלום בבית הלבן, ולמחירים שהסכימה ישראל לשלם עבור ההגעה להסכם.

"טקס החתימה על הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין בבית הלבן היה בהחלט מרגש. ועדיין מותר וחובה לשאול מה המחיר. כשמישהו קונה דבר חדש וטוב אפשר לברך אותו אבל גם לשאול כמה זה עלה לו כדי לוודא שלא עבדו עליו ומכרו לו במחיר מופקע, ולהסכמים האלה יש מחיר", טען סמוטריץ'.

לדבריו, "נתניהו מסתיר אותו וזה כשלעצמו מחשיד ומעורר דאגה. ובזמן שהוא מסתיר השותפים להסכם אומרים במפורש שניתנה התחייבות לעצור את החלת הריבונות ולחזור למעשה לשיח האיוולת של השמאל על המדינה הפלשתינית".

"לאף אחד אין זכות לוותר על ארץ ישראל. ארץ ישראל כולה שלנו, נסיגה מדרך הריבונות וחזרה למתווה אוסלו בתמורה להסכם זו טעות נוראית. לצערי, אחרי מאמץ מוצלח של שנים בימין להוריד את איוולת המדינה הפלשתינית מסדר היום, נתניהו החזיר את משוואת שטחים תמורת שלום למרכז השולחן מהדלת הראשית. זה לא ימין ולא אמין", תקף סמוטריץ'.

יו"ר האיחוד הלאומי התייחס גם להצבעה הצפויה מחר על ועדת החקירה הפרלמנטרית, "עוד לא ימין ולא אמין? שבוע שעבר בליכוד דרשו שינוי בבית המשפט ותיקון העיוותים בפרקליטות. מחר אני מביא את השלב הראשון בתהליך הזה להצבעה במליאת הכנסת. איך לדעתכם הם יצביעו? עכשיו תגידו לי, זה ימין? זה אמין?".